Dariusz Piontkowski przypomniał w rozmowie z reporterami RMF FM, że organa inspekcji sanitarnej są uprawnione do udzielania zgody na naukę zdalną, jeśli w konkretnym rejonie kraju sytuacja epidemiczna będzie się rozwijać negatywnie. Pojawiła się również kwestia pomysłu na wprowadzenie programu darmowych szczepień. Okazuje się, że będą one dostępne dla nauczycieli!

Dariusz Piontkowski o nowym programie dla kadry nauczycielskiej. Rozważa się kwestię bezpłatnych szczepień dla pedagogów

Zgodnie z opinią wyrażoną przez ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego w rozmowie z RMF FM, w razie potrzeby po rozpoczęciu nauki w szkołach od wtorku 1 września będzie można wdrożyć zamiast trybu stacjonarnego tryb zdalny nauczania lub hybrydowy.

Przypomniał również, że to w jakich powiatach, w jakim trybie dzieci będą się uczyć od września będzie uzależnione od decyzji wydawanych przez lokalną inspekcję sanitarną. Jak w ogromnej większości szkół nastąpi powrót do nauczania stacjonarnego.

Co ciekawe, ministerstwo rozważa wprowadzenie darmowych szczepień na grypę dla nauczycieli.

– Jest to jedna z wielu grup zawodowych, o które się troszczymy. Staramy się doceniać tę grupę zawodową – tłumaczył w rozmowie z RMF FM Dariusz Piontkowski, cytowany przez Biznes Info.

Rozmowa zeszła również na kwestię tendencji nauczycieli do wybierania urlopu „na podratowanie zdrowia” z powodu epidemii. Minister stwierdził, że na razie resort nie ma sygnałów, aby to zjawisko miało przybrać masową formę.

Mowa była również o podwyżkach dla nauczycieli, a Dariusz Piontkowski stwierdził, że 6 procent podwyżki to realna suma dla nauczycieli, a płace nauczycieli dyplomowanych wzrosną do 4 tysięcy złotych.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT