Inwestowaliśmy, jak mówią, mocno. Sprzedaliśmy mieszkanie i samochód. Brak biletów powrotnych. Oczywiście wcześniej wszyscy długo zastanawiali się nad swoim miejscem zamieszkania, pracą i szkołą. Ale w rzeczywistości wszystko okazało się skomplikowane i bardzo drogie.

Czynsz i podatki pochłaniały prawie całą pensję. Ale trzeba było jeszcze znaleźć dom dla dzieci i jakoś żyć. Tutaj nie da się być gospodynią domową, mam na myśli naszą klasę średnią.

Dostałam więc małą pracę na pół etatu, a wieczorami piekłam ciasta, które mąż przynosił pracownikom w pracy. Niewielkie pieniądze, nawet symboliczne, ale zawsze coś.

Oczywiście infrastruktura, czyste ulice, przytulne domy. Wszystko to wygląda bardzo atrakcyjnie. Zwłaszcza dla dzieci. Na początku nie mogliśmy uwierzyć, że ludzie mogą tak żyć i traktować się nawzajem.

Mój syn zgubił telefon komórkowy w szkole i stwierdził, że to koniec, może się pożegnać. Więc jeden z nauczycieli przyniósł mu go i powiedział, że telefon inne dzieci. W naszej starej szkole byłoby to niemożliwe.

Po sześciu miesiącach sytuacja zaczęła się poprawiać. Podniesiono pensję mojego męża, w końcu zaczęłam rozumieć, jak tu wszystko działa, i pojawiły się pieniądze.

Zaczęliśmy je oszczędzać na poważniejsze zakupy lub na czarną godzinę. Myślę, że zawsze trzeba mieć przy sobie jakiś schowek. A dzieci też rosną.

Gdzieś w tym momencie moja siostra, która pozostała na wsi, zaczęła narzekać. Powiedziała, że ​​mama źle się czuje i trzeba coś zrobić.

Po konsultacji z mężem postanowiliśmy przelać pieniądze na kartę mojej siostry, aby przyjechała i pomagała mamie w pracach domowych. Na co się zgodziła, bo mieszkała bardzo blisko.

Czas mijał, a moja siostra zaczęła dawać do zrozumienia, że ​​nie ma dość pieniędzy, ceny żywności wzrosły. Tak i potrzebuje leków, krótko mówiąc, potrzebuje więcej środków. Ogólnie rzecz biorąc, słowa te są prawdziwe, ale coś mnie w nich zaniepokoiło.

Ponieważ od przyjazdu do Kanady nie wzięłam żadnego urlopu, był to dobry pretekst, aby wrócić do domu i spotkać się z mamą. Mój mąż został w gospodarstwie, a ja ruszyłam w drogę.

W domu mojej matki zobaczyłam przerażająco znajomy obraz. W sumie nic się u niej nie zmieniło. Rozumiem, że siostra nie była zobowiązana do dokonywania napraw itp., ale w mamy szafie nie ma ani jednej nowości.

Ani jednej nowej bluzki, czy bielizny. W lodówce najtańsze produkty, woda ze studni, którą mama sama przywozi na wózku. Leki obejmują aspirynę, węgiel aktywny i niektóre inne przeterminowane tabletki.

Mama jest osobą starszą, ale bardzo się ucieszyła na mój widok. Rozłożyłam wcześniej zakupione produkty na półkach. Otworzyłam prezenty, zaczęłam słuchać matki i opowiadać o swoim życiu.

Moja siostra miała przyjść później, jej praca kończy się późno. Ze słów mamy zrozumiałam, że siostra wpadała do mamy dosłownie na chwilę, pytała - co słychać - i uciekała.

Kiedy wieczorem moja siostra wróciła i przyniosła ze sobą torbę z jedzeniem, mama była całkowicie zdumiona. Nawet trochę płakała. Powiedziała, jakie miłe są jej córki, które przyniosły tak wiele.

Było jasne, że był to dla niej naturalny szok i zaskoczenie. Wszystko rozumiałam, ale nie zepsułam przyjemnych chwil przy niej. Jadłyśmy i rozmawiałyśmy. Nadeszła pora wyjazdu: siostra poszła do domu, a ja do hotelu.

Ale wychodząc, poszłam oczywiście z siostrą i szczerze porozmawiałam. Nie chcę tego opisywać, ale wszystko sprowadzało się do banału. Nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, a mama naprawdę nie potrzebuje dużo.

I czuje się świetnie jak na swój wiek, jak to określiła. Na koniec spojrzała na mnie niewinnymi oczami i poprosiła o pożyczenie kilku tysięcy.

Naturalnie zawiesiłam swoją relację z siostrą. Niech sama zarobi pieniądze. A do mamy chodziłam codziennie, ale tylko w ciągu dnia. Siostra mogła przyjść wieczorem, więc nie chciałam psuć nastroju sobie i mamie. Spędziłam bardzo przyjemny tydzień, spacerując wieczorami i wspominając rodzinne miejsca. Ale niestety musiałam lecieć z powrotem.

Okazuje się, że to beznadziejna sytuacja. A im więcej o niej myślę, tym bardziej mi się smutno robi. Przecież nie mogę do niej wrócić. Na co więc liczyć, co robić?!