Jak informuje Małgorzata Rusewicz, prezes IGTE i prezes zarządu IZFIA w felietonie stworzonym dla „Super Expressu” w przestrzeni publicznej od pewnego czasu toczy się debata dotycząca tego, który z poszczególnych polskich rządów zrobił więcej dla polskich emerytów. Obecne władze zrobiły z pewnością wiele w tej kwestii.

Dość przypomnieć o trzynastej, a później czternastej emeryturze, a na przestrzeni lat pojawiały się takie rozwiązania jak odnoszenie wysokości minimalnego świadczenia do średniego wynagrodzenia, porównywanie liczby emerytów, którzy otrzymują świadczenie niższe od minimalnej emerytury, rozmawiano o kwestii zmiany wieku emerytalnego czy zwolnienia emerytur z płacenia podatku dochodowego, mówiono też o nieodliczaniu składki zdrowotnej.

Nowe pomysły na poprawę kondycji finansowej emerytur. Pojawiły się podwójna waloryzacja w skali roku? Co będzie dalej z seniorami w naszym kraju?

Biorąc pod uwagę, że aż 18 procent polskiego społeczeństwa stanowią osoby po 65 roku życia (a ta liczba w kolejnych latach będzie się znacząco zwiększać ze względu na nasza demografię) trzeba uznać, że emeryci i renciści są niezwykle ważną grupą – w tej chwili co piąty obywatel to senior.

Obecnie wśród dodatkowych świadczeń i bonusów dla seniorów możemy odnotować wyższy poziom waloryzacji świadczeń i wdrożenie po raz wtóry wypłat czternastej emerytury, która ma stanowić niejako wyrównanie rosnących cen w sklepach. Choć wypłata świadczenia miała być jednorazowa to rząd poszedł za sugestią ekonomistów, przekonujących, że jeśli czternastka nie zostanie wypłacona to inflacja uderzy w emerytów znacznie mocniej.

Co istotne, w felietonie zwrócono uwagę na fakt dużych obciążeń finansowych spoczywających na Polakach w wieku produkcyjnym, którzy pracują i wytwarzają PKB. To na ich barkach spoczywa finansowanie emerytów.

- Nie jest bowiem tak, że zwiększanie poziomu transferów do jednej grupy społecznej leży w jej najlepszym interesie. Koszt takich transferów ponosi reszta społeczeństwa. W omawianym przypadku tym kosztem w największym stopniu obarczone byłyby osoby pracujące. Szczególnie, że ich liczba w społeczeństwie będzie maleć – pracujących będzie coraz mniej, emerytów coraz więcej – przekonuje Małgorzata Rusewicz.

Emeryt/YouTube @Radio Maryja

Jak informował portal "Życie Polska": WIADOMO JUŻ, KIEDY DO SENIORÓW TRAFI W TYM ROKU TRZYNASTA EMERYTURA. ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ SPOŁECZNYCH PODAŁ KONKRETNĄ DATĘ. TO JUŻ NAPRAWDĘ NIEDŁUGO

Przypomnij sobie: ZASKAKUJĄCE PLANY DAGMARY KAŹMIERSKIEJ. CELEBRYTKA ZAMIERZA PRZEJŚĆ SPORĄ ZMIANĘ. NIE TEGO SPODZIEWALI SIĘ JEJ FANI. JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ W PRZYSZŁOŚCI

Portal "Życie Polska" pisał również: JAROSŁAW JAKIMOWICZ NIE MÓWI WIELE O SWOIM ŻYCIU PRYWATNYM. NIEWIELE OSÓB WIE O TYM, ŻE AKTOR I PROWADZĄCY „W KONTRZE” MA SYNA! SKOŃCZYŁ JUŻ 22 LATA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: KRZYSZTOF JACKOWSKI Z ZASKAKUJĄCĄ WIZJĄ NA MARZEC. WIEMY JUŻ, KIEDY MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ NADEJŚCIA UPRAGNIONEJ WIOSNY. JASNOWIDZ MÓWI JASNO I WPROST