Jak informuje serwis O2, w czwartek premier Mateusz Morawiecki poinformował o tym, że rząd ma zamiar wprowadzić specjalny dodatek osłonowy. O co chodzi? Pięć milionów gospodarstw domowych ma skorzystać z tej oferty rządu. Będzie można dostać od 400 do nawet 1000 złotych. Dodatkowe pieniądze są związanie z rosnącą inflacją i coraz wyższymi cenami żywności.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki podjął temat galopującej drożyzny i ogłosił stworzenie programu, który ma zahamować coraz wyższa inflację, a dodatkowo pomóc tym osobom, które już odczuwają dotkliwie zwiększenie cen. Stąd pomysł rządu na to, aby wprowadzić tzw. dodatek osłonowy. Świadczenie ma zostać wypłacone w dwóch ratach, a wyniesie od 400 do 1000 złotych. Kto na tym skorzysta?

Rząd wprowadza dodatek osłonowy. Ma pomóc polskim rodzinom w obliczu drożyny i zahamować inflację. Czy to faktycznie spełni swoją rolę?

Na początku rząd zastanawiał się nad obniżką VAT-u do niemal zera na podstawowe produkty spożywcze, jednak Komisja Europejska z pewnością nie zgodziłaby się na takie rozwiązanie. Gdyby było to możliwe to wówczas przez pierwsze sześć miesięcy 2022 roku korzystalibyśmy z zerowej stawki VAT na żywność. Jednak nie ma na ten moment takiej zgody.

W ten sposób powstał pomysł dodatku osłonowego, który uwzględnia obniżkę VAT, jakby była ona zerowa.

Wysokość dodatku osłonowego będzie zależna od dochodów i liczby osób w gospodarstwie domowym. Osoby samotne będą mogły dostać wsparcie, jeśli ich dochód nie jest większy niż 2 100 złotych na miesiąc. Gdy w domu zamieszkuje więcej niż 1 osoba jest to 1 500 złotych na osobę.

- Duża część gospodarstw domowych będzie mogła częściowo zamortyzować koszty inflacji, którą wynika z wysokich cen gazu z Rosji, a także z wysokich cen energii i polityki klimatycznej UE – wyjaśnił Mateusz Morawiecki.

Jak informował portal "Życie Polska": NIE MA JUŻ WŚRÓD NAS WIELKIEJ GWIAZDY POLSKIEJ KINEMATOGRAFII. WIELU WIDZÓW DOSKONALE PAMIĘTA JEJ ROLĘ W SERIALU „KOLUMBOWIE”. AKTORKA MIAŁA 71 LAT

Przypomnij sobie: TOMASZ KAMMEL WYZNAŁ WIELKA TAJEMNICĘ DOTYCZĄCĄ SWOJEJ PRACY. PREZENTER PRZEKONUJE, ŻE MIAŁ WPŁYW NA TO, JAKIE ZMIANY ZASZŁY W TVP. JAK DO TEGO DOSZŁO

Portal "Życie Polska" pisał również: MONIKA MILLER W OSTRYCH SŁOWACH WYPOWIEDZIAŁA SIĘ O WIELU CELEBRYTACH. WNUCZKA LESZKA MILLERA PRZEKONUJE, BY NIE SŁUCHAĆ OSÓB NEGUJĄCYCH SZCZEPIENIA

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: NA JAW WYSZŁY NIEPRZYJEMNE INFORMACJE O EMERYTURACH. NIE KAŻDY BĘDZIE W STANIE ZŁOŻYĆ WNIOSEK O PONOWNE PRZELICZENIE ŚWIADCZENIA. NIC NIE ZYSKA