Kryzys migracyjny na granicy Polski z Białorusią od wielu tygodni wzbudza ogromne i to skrajne emocje wśród Polaków. Jedno uważają za słuszne działania polskiego wojska i Straży Granicznej strzegących granic naszego kraju, inni uważają, że przebywających na granicy migrantów trzeba jak najszybciej wpuścić do naszego kraju i udzielić niezbędnej pomocy.

Do drugiej grupy należy zdecydowanie Maja Ostaszewska, która poruszona sytuacją humanitarną na granicy i losem czekających na wpuszczenie do Polski migrantów postanowiła wygospodarować kilka dni ze swojego napiętego grafiku i ruszyć na pomoc. Aktorka spędziła tydzień na Podlasiu, wspierając osoby potrzebujące podstawowej pomocy.

Maja Ostaszewska ruszyła na pomoc migrantom na polsko-białoruskiej granicy. Aktorka na Podlasiu przebywała przez tydzień

Od dłuższego czasu na granicy między Polską a Białorusią znajduje się kilka tysięcy migrantów z krajów Bliskiego Wschodu, w tym wielu Syryjczyków, którzy chcą się dostać do Polski i innych krajów Europy. Reżim Aleksandra Łukaszenki w dość siłowy sposób próbuje im w tym „pomóc”, co powoduje, że wiele osób zostało bez pomocy. Na temat migrantów na granicy mówi się w Polsce bardzo głośno, a wiele znanych osób naraża się na głosy krytyki, jak np. Barbara Kurdej-Szatan.

Maja Ostaszewska postanowiła zaangażować się aktywnie w pomoc koczującym na granicy migrantom. Aktorka powołała specjalną zbiórkę w Nowym Teatrze w Warszawie, a teraz pojechała na granicę, aby wesprzeć potrzebujących.

Na jej media społecznościowe trafiła specjalna relacja z tych kilku dni spędzonych na Podlasiu. Dary, które udało się uzbierać w teatrze pomagały Ostaszewskiej rozwozić Magdalena Różczka, Anita Sokołowska, Bartosz Bielenia, Agata Buzek i Jacek Braciak. Paczki trafiły do magazynów w miejscowościach Hajnówka, Michałów i Sokółka.

- Pomaganie jest legalne. Podanie ciepłego posiłku, czystej wody, lekarstw i ciepłego koca ludziom na granicy życia jest naszym człowieczym obowiązkiem – napisała aktorka, podkreślając, że nikt nie powinien umierać w lesie i być elementem politycznej rozgrywki reżimu białoruskiego.

Jak informował portal "Życie Polska": ANNA MUCHA OSTRO W SPRAWIE BARBARY KURDEJ-SZATAN. AKTORKA NIE PRZEBIERAŁA W SŁOWACH NA TEMAT KOLEŻANKI. NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCE WYZNANIE GWIAZDY TV

Przypomnij sobie: NA JAW WYSZŁY NIEZNANE FAKTY NA TEMAT MĘŻA DAGMARY KAŹMIERSKIEJ. ŚLUB PARY MIAŁ MIEJSCE W ARESZCIE. KRÓLOWA ŻYCIA ZDRADZIŁA WIELKĄ TAJEMNICĘ W KSIĄŻCE

Portal "Życie Polska" pisał również: ROKSANA WĘGIEL PRZEŻYŁA TRUDNE CHWILE. 16-LETNIA GWIAZDA LEDWO BYŁA W STANIE COKOLWIEK POWIEDZIEĆ. TAJEMNICZE KULISY „YOU CAN DANCE. NOWA GENERACJA”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZWIASTUN CZWARTEJ CZĘŚCI FILMU „KOGEL MOGEL” JUŻ W SIECI. WIDZOWIE NIE WIEDZĄ, CO POWIEDZIEĆ. WIELU FANÓW KOMEDII UZNAŁO TO ZA PORAŻKĘ. O CO CHODZI