W ostatnim czasie TVP zdecydowanie zalicza wpadkę za wpadką. Kilka dni temu w „Wiadomościach” Telewizji Polskiej widzowie mogli zobaczyć materiał na temat przestępczości w Szwecji, który został zilustrowany nie prawdziwymi zdjęciami reporterskimi, a sceną z serialu na platformie Netflix. Dziennikarze telewizji znów zaliczyli sporą pomyłkę, która nie uszła uwadze widzów.

Co się stało? Okazuje się, że tym razem znów chodzi o kraj po drugiej strony Bałtyku. Jednak dziennikarski kiks dotyczący Szwecji pojawi się na wizji, a na oficjalnym kanale TVP Info na Twitterze. Jak to możliwe? Okazuje się, że redaktorzy Telewizji Polskiej pomylili Szwecję ze Szkocją, wstawiając błędne zdjęcie. Internauci nie mieli litości w komentarzach.

Kolejna wpadka TVP dotycząca Szwecji w ostatnim czasie. Internauci od razu wychwycili pomyłkę. O co chodzi?

Od kilku dni Telewizja Polska stara się przedstawić widzom rzekomą sytuację w Szwecji, dokumentując, że w nadbałtyckim kraju nagminnie dochodzi do aktów przemocy. Jednak starania dziennikarzy stacji prowadzą raczej do kompromitacji. Za pierwszym razem użyto w materiale scen z jednego z serialu Netflixa, przekonując telewidzów, że to prawdziwe materiały reporterów.

Kolejna wpadka wydarzyła się na kanale TVP Info na Twitterze. Redaktorzy opublikowali artykuł z raportem szwedzkiej policji, którzy miał dokumentować rozwój przestępczości o charakterze zorganizowanym. Materiał niefortunnie zilustrowano zdjęciem szkockiego policjanta, pobranym z popularnego serwisu z płatnymi zdjęciami tzw. stock images.

Mimo tego, że fotografia została podmieniona to internauci od razu zwrócili uwagę na wpadkę. Pojawiło się sporo mocno negatywnych, a nawet prześmiewczych komentarzy.

Twitter/tvp_info

Jak informował portal "Życie Polska": ANNA MUCHA OSTRO W SPRAWIE BARBARY KURDEJ-SZATAN. AKTORKA NIE PRZEBIERAŁA W SŁOWACH NA TEMAT KOLEŻANKI. NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCE WYZNANIE GWIAZDY TV

Przypomnij sobie: NA JAW WYSZŁY NIEZNANE FAKTY NA TEMAT MĘŻA DAGMARY KAŹMIERSKIEJ. ŚLUB PARY MIAŁ MIEJSCE W ARESZCIE. KRÓLOWA ŻYCIA ZDRADZIŁA WIELKĄ TAJEMNICĘ W KSIĄŻCE

Portal "Życie Polska" pisał również: ROKSANA WĘGIEL PRZEŻYŁA TRUDNE CHWILE. 16-LETNIA GWIAZDA LEDWO BYŁA W STANIE COKOLWIEK POWIEDZIEĆ. TAJEMNICZE KULISY „YOU CAN DANCE. NOWA GENERACJA”

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: ZWIASTUN CZWARTEJ CZĘŚCI FILMU „KOGEL MOGEL” JUŻ W SIECI. WIDZOWIE NIE WIEDZĄ, CO POWIEDZIEĆ. WIELU FANÓW KOMEDII UZNAŁO TO ZA PORAŻKĘ. O CO CHODZI