Powalająca na kolana sytuacja wydarzyła się w Białymstoku. Do lokalnego szpitala trafiły dwie dziewczynki o wyraźnym stopniu zaniedbania rodzicielskiego. Jak donosi serwis O2, obie były kompletnie nieodżywione, a do tego pogryzione przez insekty i posiadały wszy. Policjanci, którzy znaleźli dzieci byli zdruzgotani ich stanem.

Jak informują media, w ostatni wtorek miał miejsce proces 44-letniej matki dziewczynek. Kobieta została oskarżona o zaniedbanie, a także bezpośrednie narażenie 4 i 6-latki na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku zdrowia. Dotyczy to kilku miesięcy między 2020 i 2021 rokiem.

Odbyła się rozprawa oskarżonej o skrajne zaniedbanie swoich dzieci 44-latki. Co postanowił sąd w sprawie?

Jak udało się ustalić śledczym, kobieta w skrajny sposób zaniedbała opiekę nad obiema córkami. Czterolatka i sześciolatka znalazły się w szpitalu z rozmaitymi infekcjami i stanami zapalnymi. Posiadały też wszy i miały wyraźne ślady pogryzień insektów. Widać było także, że są niedożywione i nie ważyły tyle, ile określają normy wagi dla ich wieku, a także były odwodnione. Biegli ocenili też, że obie były w stanie zagrożenia życia – mogły wpaść w sepsę.

Za popełnione czyny 44-latce grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta przyznała się do winy, jednak nie złożyła wyjaśnień i nie chciała poddać się karze dobrowolnie.

We wtorek odbyła się już rozprawa kobiety, a proces trwał jeden dzień. W sprawie przesłuchano m.in. przedszkolanki zajmujące się dziećmi w placówce, policjantów, którzy brali udział w interwencji i pracownicę socjalną.

Jak zeznała jedna z policjantek, widok domu, w którym mieszkały dziewczynki był straszliwy, a one same były w fatalnej kondycji – senne, skrajnie brudne i zaniedbane.

- Tego się po prostu nie da opisać, jak to strasznie wyglądało – powiedziała policjantka przed sądem.

Policjanci zeznali, że matka dziewczynek ma duży problem z alkoholem, ale nie była agresywna wobec dzieci. Dziewczynki trafiły pod opiekę rodziny zastępczej. Wyrok wobec matki zapadnie w drugiej połowie miesiąca.

Jak informował portal "Życie Polska": THE VOICE OF POLAND: MAŁGORZATA CHRUŚCIEL ZABRAŁA GŁOS W SPRAWIE ODPADNIĘCIA Z PROGRAMU. NIE MILKNĄ ECHA DECYZJI SYLWII GRZESZCZAK. INTERNET WRZE

Przypomnij sobie: BEATA TADLA ZASKOCZYŁA SWOIM OBSERWATOROM PORUSZAJĄCYM WYZNANIEM. DZIENNIKARKA OTWORZYŁA SIĘ NA TEMAT NIESAMOWITEGO DOŚWIADCZENIA. BYŁ TAM KSIĄDZ

Portal "Życie Polska" pisał również: DOROTA GARDIAS POINFORMOWAŁA WSZYSTKICH O STANIE SWOJEGO ZDROWIA. POGODYNKA ZMAGA SIĘ Z CIĘŻKĄ CHOROBĄ. GWIAZDA WŁAŚNIE ODEBRAŁA WAŻNE WYNIKI BADAŃ

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: PORAŻAJĄCA SYTUACJA W SZPITALU W POLSCE. CHODZI O 1,5-ROCZNEGO CHŁOPCA, KTÓREGO LEKARZE WYPISALI DO DOMU. RODZICE NIE MOGĄ SIĘ POGODZIĆ ZE STRATĄ