Niestety, pojawiła się bardzo przygnębiająca informacja - w wieku 85 lat zmarła siostra Magdalena, związana z Wadowicami. - Ogromny żal, wielka strata. Wadowice bez Siostry Magdaleny nie będą już takie same. Niech spoczywa w spokoju - opublikowała w mediach społecznościowych Beata Szydło. Była premier napisała przeżywania po odejściu Danieli Strzeleckiej.
W wieku 85 lat zmarła siostra Magdalena, zakonnica, nauczycielka religii oraz kustosz muzeum papieskiego w Wadowicach. Portal wadowiceonline.pl podaje, że siostra Magdalena urodziła się w znanej szczekocińskiej rodzinie o zwyczajach patriotyzmu. Jej ojciec, Antoni, jako legionista Józefa Piłsudskiego uczestniczył w wojnie polsko-bolszewickiej w 1920 roku i był ranny w bitwie pod Warszawą. Podczas II wojny światowej w domu ich rodziny w Szczekocinach była skrzynka kontaktowa placówki Armii Krajowej. Przygnębiającą informacją o śmierci zakonnicy opublikowała była premier.

Ogromny żal, wielka strata. Wadowice bez Siostry Magdaleny nie będą już takie same. Niech spoczywa w spokoju. https://t.co/OGQZavK2DY— Beata Szydło (@BeataSzydlo) September 29, 2020
Msza święta pogrzebowa siostry Magdaleny odbędzie się w dniu 1 października w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach o godzinie 10.30. Różaniec zostanie odmówiony o godz. 10.

Jak informował portal "Życie PL": Ministerstwo Spraw Zagranicznych ostrzega Polaków, sytuacja jest napięta. Dyplomacja odradza wyjazdy do tego kraju, obowiązuje nowa lista zakazu lotów