Na Twitterze Ministerstwa Spraw Zagranicznych pojawiło się niezwykle istotne ogłoszenie, którego zlekceważenie może nas kosztować zdrowie, a nawet życie. Sytuacja w tym kraju jest skrajnie napięta i pod żadnym pozorem nie wolno się do niego udać! Polska dyplomacja zareagowała natychmiast.

– Polacy powinni niezwłocznie opuścić ten kraj – czytamy w niezwykle istotny komunikacie Ministerstwa Spraw Zagranicznych, cytowanym przez Pikio.

Polscy obywatele, którzy przebywają w tym kraju, na stałe i czasowo są proszeni o jego natychmiastowe opuszczenie, gdyż sytuacja jest skrajnie niebezpieczna. O jaki kraj chodzi? Niestety, o Libię!

– W związku z trwającym konfliktem zbrojnym i całkowitą destabilizacją sytuacji bezpieczeństwa, MSZ odradza wszelkie podróże do Libii (...) Obywatele polscy, którzy przebywają w tym kraju, powinni go niezwłocznie opuścić – możemy przeczytać istotne ogłoszenie na profilu „Polak za granicą” na Twitterze.

Libia krajem z zakazem lotów, Polacy przebywający w tym kraju są proszeni o wyjazd. Sytuacja jest bardzo napięta

Libia dołączyła tym samym do długiej listy krajów z zakazem lotów z Polski, która to w nowej wersji wchodzi w życie już w środę 30 września. Jakie kraje trafiły do spisu?

Są to Argentyna, Bahamy, Belize, Bośnia i Hercegowina, Bahrajn, Brazylia, Chile, Czarnogóra, Ekwador, Indie, Irak, Izrael, Katar, Kolumbia, Kostaryka, Kuwejt, Liban, Libia, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Oman, Panama, Paragwaj, Peru, Trynindad i Tobago, Stany Zjednoczone, Wyspy Zielonego Przylądka i Zjednoczone Emiraty Arabskie.