– Do 15 października będzie spory wzrost zakażeń w granicach 1000-1500 przypadków dziennie. W kolejnych dniach będziemy mieli spadek. Liczba zachorowań będzie stosunkowo duża, ale nie niepokojąca – potwierdził w poniedziałek na antenie Trzeciego Programu Polskiego Radia prof. Jarosław Pinkas, szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jak przekonuje prof. Jarosław Pinkas, obecnie dla służb sanitarnych w Polsce i Ministerstwa Zdrowia, najbardziej niepokojący jest przyrost pacjentów pozostających pod respiratorami. Jego staniem, może być ich około stu dziennie.

Najbliższe dwa tygodnie kluczowe dla epidemii. Przyrost nowych zakażeń będzie wysoki, ale stały

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego potwierdził, że nagły wzrost zakażeń i utrzymująca się od wielu dni tendencja wzrostowa w granicach 1000 do 1500 przypadków do 15 października będzie normą, ale jego zdaniem sytuacja jest w ryzach, gdyż Polacy zachowują się bardziej rozważnie, a pandemia jest zależna od ludzkiego zachowania”.

Jak wyjaśnił, Polacy zrozumieli, że pandemia się nie wycofała i od kilku dni zachowują się znacznie bardziej rozważnie. Przypomniał również o zasadach bezpieczeństwa i o tym, że maseczka ochronna musi szczelnie zasłaniać usta i nos.

Profesor Pinkas zapewnił również, ze służby sanitarne i osoby odpowiedzialne za politykę zdrowotną w kraju robią co w ich mocy, aby zapewnić obywatelom bezpieczeństwo.

Jaki jest powód nagłego, tak dużego przyrostu zakażeń? To wynik powrotu Polaków do normalnego funkcjonowania, w tym powrotu dzieci do szkół.

W kwestii możliwego drugiego lockdownu szef GIS stwierdził, że wszystko będzie zależało od od tego, jak obywatele będą się zachowywać i przestrzegać obostrzeń.

– To, co może nas niepokoić, to przyrost pacjentów na respiratorach i może być ich około stu – powiedział szef GIS, cytowany przez serwis Fakty Interia.

Jak informował portal "Życie PL": JAK ZROBIĆ IDEALNE NALEŚNIKI, KTÓRE PODBIJĄ SERCA DOMOWNIKÓW? MAGDA GESSLER MA NIEZAWODNY SPOSÓB, SPRAWDZA SIĘ ZA KAŻDYM RAZEM

Przypomnij sobie: PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ MASĘ ARTYKUŁÓW W DYSKONCIE, DLACZEGO TO ZROBIŁ? GDY PRACOWNICY I OCHRONIARZ SPRAWDZILI, CO MĘŻCZYZNA WRZUCIŁ DO TORBY OSŁUPIELI

Portal "Życie PL" pisał również: NIEPEŁNOSPRAWNA DZIEWCZYNA NIE BYŁA W STANIE WRÓCIĆ DO SPORTU. STAŁO SIĘ TO MOŻLIWE DZIĘKI NIETYPOWEMU ROZWIĄZANIU, ZYSKAŁA PRZEWODNIKA