Od pewnego czasu kwestia szczepień przeciwko COVID – 19 w naszym kraju nie rusza z miejsca. Na szczepienia decyduje się coraz mniej osób, w ciągu doby jest to zaledwie kilka tysięcy osób na terenie całego kraju.

Szczepienia będą płatne?

Nie da się zatem ukryć, że ogromne ilości preparatu zakupione przez rząd ulegają zmarnowaniu. Z tego też powodu rząd chce wprowadzić zupełnie inne rozwiązanie, które do tej pory nie było rozważane.

Jak przekazuje portal o2, rząd nie wyklucza, że najdalej od 2022 roku, a być może nawet już od końca bieżącego roku, szczepienia przeciwko COVID -19 będą płatne. Dawka szczepionki ma kosztować 60 zł.

Jak zareagują Polacy?

Taka decyzja rządu ma zmotywować osoby, które obecnie nie chcą się zaszczepić, do przyjęcia szczepienia. Czy faktycznie pomysł będzie miał takie skutki jak oczekuje rząd?

Dodatkowo rzecznik rządu - Piotr Müller, zaznaczył że rozwiązanie takie nie zostanie wprowadzone, jeśli będzie ono skutkować spadkiem ilości zaszczepionych osób. Nie jest natomiast wiadomo, kiedy zostaną podjęte ostateczne decyzje w tej sprawie.

Warto także zaznaczyć, że przed nami czwarta fala pandemii, która według ekspertów na zacząć się już niebawem. Jak twierdzą matematycy jesienią w Polsce może być nawet 55 tysięcy ofiar pandemii koronawirusa.

Warto zatem rozważyć jeszcze szczepienia, które w dużym stopniu uchronią nas przed takim scenariuszem. Co więcej, w zależności od ilości zaszczepionych osób oraz ilości hospitalizacji na danym terenie, wprowadzane będą lokalne obostrzenia z powodu czwartej fali pandemii.

Jak informował portal "Życie Polska": TO BARDZO TRUDNY CZAS DLA JEDNEJ ZE ZNANYCH PIOSENKAREK! MAJA HYŻY PODZIELIŁA SIĘ Z FANAMI OSTATNIMI WYDARZENIAMI Z JEJ ŻYCIA

Przypomnij sobie: SŁOWA MAGDY GESSLER O NIEZASZCZEPIONYCH WYWOŁAŁY WIELKIE PORUSZENIE W SHOW-BIZNESIE. EDYTA GÓRNIAK POSTANOWIŁA ZAREAGOWAĆ. JEJ WYPOWIEDŹ POWALA

Portal "Życie Polska" pisał również: CEZARY ŻAK MA JUŻ DOŚĆ? TAKIEGO WYZNANIA AKTORA NIKT SIĘ NIE SPODZIEWAŁ! POSZŁO O SERIAL "RANCZO"

W ostatnich dniach pisaliśmy także o: FANI ZNANEGO POLSKIEGO PIŁKARZA PRZEŻYLI CHWILE GROZY! CZY ROBERT LEWANDOWSKI OPUŚCI REPREZENTACJE