Decyzja ta może być wielkim ciosem dla ojca Rydzyka. W sieci pojawiła się informacja, że z powodu zakazu odprawiania mszy, pogorszeniu ulegnie także sytuacja ze zbiorem datków w całej Ameryce Północnej.

Decyzję o zakazie odprawiania mszy w Kanadzie podjął kanadyjski polityk polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk. Według niego, na antenie Radia Maryja pojawiały się antysemickie i ksenofobiczne wypowiedzi, które wywołały kontrowersje. W rozmowie z „Gazetą Wyborczą” Thomas Lukaszuk dodał, że Kościół kanadyjski nigdy nie będzie tolerować tego typu wypowiedzi.

o. Tadeusz Rydzyk, screen Google

Problemy finonsowe ojca Rydzyka

Prawdopodobnie, decyzja kanadyjskiego polityka przyniesie problemy finansowe słynnemu polskiemu redemptoryście. Ponieważ zakaz ów obowiązuje te rejony, które zamieszkuje najwięcej słuchaczy Radia Maryja.

Radiostacja CJMR 1320, odpowiadając na wpis polityka Thomasa Lukaszuka, poinformowała, że zastanowi się nad tym, czy kontynuować wykorzystywanie audycji przygotowywanych przez Radio Maryja.

o. Tadeusz Rydzyk, screen Google

Tę radiostację można odbierać we większości prowincji Ontario, na terenie której znajduje się stolica Ottawa oraz Toronto, a więc największe miasto w kraju. To również duże ośrodki polonijne – mówił polityk w rozmowie z onet.pl.

W najgorszym wypadku może dojść do tego, że programy Radia Maryja zostaną zdjęte z anteny, a słowa ojca Rydzyka nie będą już docierały do słuchaczy, którzy mogliby wspomagać Rodzinę Radia Maryja.

Jak informował portal „Życie.pl”: Para prezydencka spacerują, trzymając się za ręce. Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda opublikowali uczuciowe zdjęcie

Przypomnij sobie: "Tańce z gwiazdami" inspirują do stanięcia na ślubnym kobiercu. Mikołaj Jędruszczak i Sylwia Madeńska postanowili na wykonanie "pierwszego tańcu"

Portal „Życie.pl” pisał również: Jak zrobić idealne naleśniki, które podbiją serca domowników? Magda Gessler ma niezawodny sposób, sprawdza się za każdym razem