Polski ład ma zawierać zmiany systemu podatkowego. Proponowana kwota wolna od podatku miałaby wynosić 30 tysięcy złotych.

Ile otrzymają uprawnieni do świadczeń emeryci i renciści w przyszłym roku?

Wynika z tego, że 65% emerytów oraz obywatele otrzymujący najmniej zwolnieni mają być z podatku. Podatek z emerytury miałby nie być zabierany od kwoty 2500 złotych brutto. Dla osób z najniższymi świadczeniami emerytalnymi miałoby to oznaczać więcej pieniędzy na koncie.

Nie jest jeszcze znany wskaźnik waloryzacji świadczeń rent i emerytur w przyszłym roku. Według planów rządu mógłby osiągnąć nawet 4 procent. Gdyby to się udało, najniższa kwota emerytury mogłaby być większa o około 45 zł.

Należy do niej jeszcze dodać trzynastą emeryturę, czyli dodatkowo 962,67 zł. Polski Ład miałby polepszyć finanse seniorów, jednak nie obejmie to ich wszystkich. Osoby otrzymujące obecnie świadczenie emerytalne powyżej 5000 zł netto, niestety będą stratne na rekomendowanych przez rząd zmianach. Jednak świadczenia o takiej wysokości otrzymuje w Polsce około 5 procent wszystkich emerytów.

To, jakim zmianom ulegną renty i emerytury po czteroprocentowej waloryzacji, przeliczył też portal "Money.Pl"

Jak podają media, waloryzacja rent i emerytur ma objąć w przyszłym roku ponad dziewięć milionów uprawnionych do świadczeń Polaków.

źródło: Money.pl

Co o tym sądzicie? W której grupie uprawnionych do świadczeń się znajdziecie?

O tym się mówi: Harry wrócił do Stanów Zjednoczonych od razu po odsłonięciu pomnika. Powodem jest Meghan. Czy cos się stało

Zerknij tutaj: Donald Tusk oficjalnie wraca do Platformy Obywatelskiej. Co na to Borys Budka i Ewa Kopacz? Jak potoczą się wydarzenia w najbliższych dniach

Nie przegap: Słowa prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość wywołały ogromne poruszenie! Co takiego powiedział Jarosław Kaczyński