Andrzej Duda dodał komentarz na kontrowersyjnego tweeta, w którym został posądzony o nepotyzm. Zauważył jednak coś innego. Zwrócił uwagę na to, że internauta błędnie napisał jego córkę zamiast żony. Co odpowiedział Andrzej Duda?
Głośna krytyka w stronę Kingi Dudy posiadającej rolę doradczyni prezydenta nadal trwa. Krzysztof Berenda z RMF FM porównał córkę prezydenta do Ivanki Trump, która w rządzie ojca zajmuje obejmuje podobne obowiązku. Niedawno na aktualną, państwowe obowiązki młodej prawniczki zauważył dziennikarz "Najwyższego Czasu" Tomasz Sommer. Dziennikarz w komentarzu na Twitterze błędnie napisał córkę prezydenta zamiast Agaty Dudy, na co nie mógł nie zwrócić uwagę prezydenta. Na publikacje odpowiedział również inny internauta.
Kinga Duda pomylona z matką.


Kinga Duda jest prawniczką, absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w kierunku prawa amerykańskiego na CUA Columbus School of Law w Waszyngtonie. Wzięła udział w wielu konkursach międzynarodowych na temat alternatywnych metod rozwiązywania sporów. Córka Andrzeja Dudy, mimo wszystko, co może okazać, za posiadanie obowiązków doradcy społecznego prezydenta RP nie dostaje wynagrodzenia.
Tomasz Sommer, również jak Krzysztof Beredna, czy Aleksander Kwaśniewski opublikowali na Twitterze wiadomości o obsadzeniu Kingi Dudy na posiadaniu obowiązków. W publikacji popełnił błąd jednak Kingę zamiast pierwszej damy. "Prezydent Duda dołączył do programu nepotyzm+. Swoją drogą, czy naprawdę nie było roboty dla panny Agaty po tylu kursokonferncjach, praktykach i studiach prawniczych?" - opublikował na Twitterze Tomasz Sommer.

Kinga Duda z ojcem, prezydentem Andrzejem Dudą (ONS)

Andrej Duda, który nie często uczestniczy w internetowych kontrowersjach, zdecydował na komentarz. "Agata (moja żona) serdecznie pana pozdrawia i delikatnie sygnalizuje, że jest germanistką i nauczycielką, a obecnie wolontariuszką (jako pierwsza dama). Zwraca też uwagę, że mamy 25-letnią córkę (Kingę), więc nie jest już panną" - śmieje się prezydent, finalizując odpowiedź płaczącą ze śmiechu ikonkę.

Na wpis odpowiedział też inny użytkownik Twitteru, który nie zdał sobie sprawę z całej sytuacji. "Kinga Duda już nie panna. Mało który ojciec na spokojnie światu ogłasza, że wianek zerwany" - pisze internauta.