Okazuje się, że po raz kolejny wykryto w pociągu osobę zakażoną koronawirusem, która podróżowała koleją, nie mając świadomości tego, że jest nosicielem. Gdy u podróżnego pojawiły się objawy, sanepid przeprowadził testy i okazało się, że osoba jest chora na COVID-19. Teraz trwają poszukiwania współpasażerów pociągu, który podróżował chory. To skład jadący na bardzo popularnej relacji. O jaką trasę chodzi?

Sanepid prosi o kontakt wszystkie osoby, które jechały tym pociągiem i wystąpiły u nich niepokojące i wskazujące na zakażenie koronawirusem objawy. Pasażerowie, której z tras w Polsce muszą mieć się na baczności?

Sanepid szuka osób jadących koleją na konkretnej trasie. W pociągu jechał zakażony koronawirusem, poważna sprawa!

Naprawdę kiepskie wiadomości z kraju, okazuje się, że w jednym z pociągów kursujących na popularnej trasie jechała osoba zakażona koronawirusem i mogła przenieść go na innych współpasażerów. Obecnie sanepid szuka osób podróżujących konkretnym składem.

Chodzi o kurs Polregio, który odbył się 17 września. Wszystkie osoby, które jechały wówczas pociągiem powinny zgłosić się po teleporadę do lekarza pierwszego kontaktu, celem sprawdzenia, czy nie zarazili się koronawirusem od chorego pasażera.

Mowa tutaj o pociągu relacji Poznań-Toruń. Skład wyjechał o 13.48 z Poznania. Wszystkie osoby, które jechały tą trasą, jeśli wystąpią u nich objawy koronawirusa powinny się zgłosić do lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej. Objawy mogą pojawić się maksymalnie do 27 września.

Jak informuje Pikio, ponieważ pasażer nie posiadał jednej konkretnej miejscówki to trudno jest wskazać osoby bezpośrednio i najmocniej narażone na zakażenie koronawirusem. Komunikat służb nie dotyczy osób, które wsiadły do pociągu w Mogilnie.

fot. Wikimedia

Jak informował portal „Życie PL”: ROZGOTOWANY MAKARON, PĘKNIĘTE JAJKO PODCZAS GOTOWANIA CZY PRZESOLONA ZUPA? PROSTE ROZWIĄZANIA KUCHENNYCH PROBLEMÓW, KTÓRE LEPIEJ ZNAĆ

Przypomnij sobie: NAGRANIE ZMROZIŁO KREW W ŻYŁACH INTERNAUTÓW! MAMA GWIAZDY SOCIAL MEDIÓW NAGRAŁA OPUSZCZONY DOM, SZCZEGÓŁ W OKNIE PRZERAŻA

Portal „Życie PL” pisał również: ZDUMIEWAJĄCE INFORMACJE O ZAROBKACH W TELEWIZJI POLSKIEJ, ZWYKLI POLACY MOGĄ POMARZYĆ O TAKIEJ PENSJI. KILKANAŚCIE MILIONÓW ZŁOTYCH TO PULA NA NAGRODY