Choć gotowanie jajek, makaronu czy zrobienie prostej zupy może się wydawać bułką z masłem. Jednak nie zawsze jest to takie proste. Banalne triki, które znały już nasze babcie mogą przydać się nie tylko kulinarnym laikom czy początkującym kucharzom, ale w nagłym przypadku również znajdą zastosowanie.

Takie rozwiązania często stosowane są przez największych szefów kuchni, bo przecież w restauracjach nietrudno o kulinarny kiks. Trzeba wiedzieć jak ugotować prawidłowo jajka czy wodę na makaron!

Kuchenne sztuczki, które przydadzą się każdemu! Bez nich gotowanie może okazać się męczarnią

Jak ugotować prawidłowo zbite jajka? A może przy wrzucaniu do wody jedno z nich pękło?

Wystarczy dolać do wody około pół łyżki octu, aby zamknąć białko jajka w środku skorupki. Zapach ani smak nie będzie jednak wyczuwalny, jak przekonuje serwis Kobieta WP.

Zupa kipiąc, rozlewa się po kuchence? Wystarczy położyć na garnku, opierając o jego ranty drewnianą łyżkę – to ona zbierze pęcherzyki powietrza, dzięki czemu wywar nie ucieknie z garnka.

Zupa znów za słona? Wystarczy zastosować znany od pokoleń trik z surowym ziemniakiem. Bulwa pochłonie nadmiar przyprawy i nikt nie pozna, że doszło do pomyłki.

Jak ugotować makaron w trybie turbo? Jeśli mamy już przygotowany sos, a chcemy zrobić obiad w kilka sekund to wystarczy wcześniej namoczyć suchy makaron w wodzie i zamknąć go w pojemniku na żywność! Potem wystarczy na kilka chwil wrzucić go do wrzątku albo od razu do sosu. Wszystko zależy jednak od grubości i rodzaju klusek.

Jak informował portal "Życie PL": JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZATRUCIEM GRZYBAMI? SEZON W PEŁNI, GRZYBIARZY W LASACH PEŁNO, JEDNAK GRZYBOBRANIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ FATALNIE

Przypomnij sobie: CZY MOŻLIWE JEST, BY PRZEZ BRAK SZCZEPIENIA NA GRYPĘ OTRZYMAĆ ZWOLNIENIE Z PRACY? ZDUMIEWAJĄCE PRZEPISY PRAWA, CZY STANĄ SIĘ POWSZECHNĄ PRAKTYKĄ

Portal "Życie PL" pisał również: KOBIETA MYŚLAŁA, ŻE NIGDY NIE ZAJDZIE W CIĄŻĘ TO WYDARZYŁ SIĘ PRAWDZIWY CUD! PARA ADOPTOWAŁA TROJACZKI, TO, CO ZDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ BYŁO NIESAMOWITE