O sprawie informuje serwis Biznes Info. Okazuje się, że w TVP trudno narzekać na finanse, a zarząd widocznie zadbał o wpływy z reklam.

Gdy w 2012 roku Telewizja Polska uzyskiwała środki z tego rodzaju działalności mniejsze niż miliard złotych to w ubiegłym roku dochód z reklam wynosił już 874 miliony złotych. Jednak nie są to jedyne pieniądze, którymi dysponuje TVP obecnie.

Sporo pieniędzy pochodzi również z abonamentu, na którego płacenie rząd chce mieć większy wpływ i mocniej kontrolować Polaków pod względem obowiązku wnoszenia opłat abonamentowych.

Tzw. rekompensata oznacza dla TVP w latach 2018 – 2019 dokłądnie miliard 112 milionów złotych dodatkowych wpływów. Same wpływy z abonamentu w zeszłym roku wyniosły miliard 459 milionów złotych.

W ten sposób prezes TVP, Jacek Kurski i cały zarząd mieli opcję przyznania nagród pracownikom, a są one nie byle jakie! O jakich stawkach mowa?

TVP przyznaje nagrody pracownikom i podwyższa pensje!

Jak przypomina Fakt, średnia pensja w TVP w zeszłym roku wyniosła 9572 złote brutto (bez nagród, odpraw emerytalnych, honorariów z umów o dzieło i wynagrodzeń z racji zakazu konkurencji). To znacznie więcej niż średnia płaca w Polsce, która obecnie wynosi nieco ponad 5 tysięcy złotych.

Dodatkowo wiadomo, że TVP udało się w 2019 roku wypracować 89 milionów zysku. W ten sposób do pracowników trafi w formie nagród 17,8 miliona złotych!

Jak informował portal "Życie PL": JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZATRUCIEM GRZYBAMI? SEZON W PEŁNI, GRZYBIARZY W LASACH PEŁNO, JEDNAK GRZYBOBRANIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ FATALNIE

Przypomnij sobie: CZY MOŻLIWE JEST, BY PRZEZ BRAK SZCZEPIENIA NA GRYPĘ OTRZYMAĆ ZWOLNIENIE Z PRACY? ZDUMIEWAJĄCE PRZEPISY PRAWA, CZY STANĄ SIĘ POWSZECHNĄ PRAKTYKĄ

Portal "Życie PL" pisał również: KOBIETA MYŚLAŁA, ŻE NIGDY NIE ZAJDZIE W CIĄŻĘ TO WYDARZYŁ SIĘ PRAWDZIWY CUD! PARA ADOPTOWAŁA TROJACZKI, TO, CO ZDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ BYŁO NIESAMOWITE