Gorące i słoneczne lato po trochu nas opuszcza. Wątpliwe prognozy pogody i zmiana zjawisk klimatycznych, które napływają razem z wiatrem nad Polską, wywołują przemyślenia o tym, na ile chłodna bądź ciepła zima nastąpi już wkrótce.

Ostatnia surowa zamrażając zima spotkała nas jeszcze w 2012/2013 roku. Z tego momentu w trakcie zimy jedynie przeżywamy łatwą zimową pogodę. Temperatury w ostatnim zimowym miesiącu 2020 roku były jednymi z najwyższych od kilkudziesięciu lat.

pixabay.com

Prognoza pogody na dłużej. Zima 2020/2021. Pierwszy śnieg w październiku
Zgodnie z długoterminową prognozą pogody na AccuWeather pierwszy śnieg może zacząć padać już w środku października. Termometry będą wskazywać poniżej 10 stopni.
W listopadzie oczekiwane jest większe ochłodzenie. Jest jednak możliwość pojawienia się parę słonecznych dni, pewnie będą one dość chłodne. W ostatnie dni listopada i pierwsze dni grudnia pocieszą nas częściej zjawiskiem śniegu.

Mróz będzie mógł się trzymać aż prze parę tygodni. Słupki rtęci w ciągu dnia będą wskazywać około 1-3 stopnie Celsjusza. Nocą temperatura spadać będzie do 4 stopni poniżej zera.

Zgodnie prognozy synoptyków luty może okazać się najbardziej chłodnym miesiącem. Słupki rtęci na termometrach mogą utrzymywać się aż - 10 stopni Celsjusza. Zima 2021 w Polsce nie będzie się różniła w całym kraju.

Zgodnie z przewidywań synoptyków z AccuWeather zima 2021 okaże się nie długa i ciepła.