Ministerstwo Zdrowia podaje nowe informacje w stosunku epidemii COVID-19, przy tym nie zapomina podawać wiadomości o poważnych zmianach. W poniedziałek rano na Twitterze udostępniono poważną publikacje, z którą wszyscy powinni się zapoznać. Publikacja tak naprawdę zasmuciła pewną część Polaków.


Ministerstwo Zdrowia zwraca się do obywateli Polski. Ta informacja wywołała pewne dyskusje
W poniedziałek rano Ministerstwo Zdrowia na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, podało przypominający Polaków wpis, że z dnia dzisiejszego rozpoczyna się Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Również MZ zwróciło uwagę, aby Polacy poważnie stanowili się do swojego stanu zdrowia i nie ignorowali żadnych objawów. Warto też dodać, że jedynie wczesne zdiagnozowanie raka daje szansę, by całkiem go wyleczyć - im później choroba zostanie wykryta, tym trudniej nad nią zapanować.
- Dziś rozpoczyna się Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Nie lekceważ niepokojących objawów - badaj się regularnie - przypomina w podanej wiadomości Ministerstwo Zdrowia.

Pod publikacją MZ natychmiast napłynęła fala komentarzy przez osób, które tą informacja są rozczarowani. Internauci ujawnili, że niektóre nie mogą docenić prośbę o przechodzeniu co na jakiś czas badań, jeżeli w oczekiwaniu w kolejce do lekarza trwa kilka miesięcy. Każdy wie, że problem medycyny w Polsce nie jest do końca rozwiązany.
- Łatwo napisać, kolejki na parę lat do przodu - publikuje w komentarzach jeden z internautów.

- A konkrety? Bo na stronie MZ ciężko dokopać się do informacji. Może dlatego, że przez tydzień nie uda się pacjentowi skorzystać z tego programu. Nierealne - odpisuje użytkownik.

Nie ma takiej możliwości. Bardzo długie kolejki do specjalistów uniemożliwiają jakąkolwiek profilaktykę zdrowotną. Tym, którzy mają odpowiednie możliwości finansowe zostają badania prywatne - piszą.