Wrzesień w tym roku zdecydowanie rozpieszcza nas, jeśli mowa o pogodzie. Nadchodzący weekend nie będzie w tym przypadku wyjątkiem, gdyż Polska pozostaje pod wpływem zapewniającego doskonałą pogodę wyżu Manfred, który ma centrum nad Morzem Północnym.

Choć napływają do nas masy zimnego powietrza z północy to zostają wyparte przez idące z zachodu ciepłe masy powietrza z południa Europy.

Piątek przyniesie niewielkie zachmurzenie w wielu miejscach kraju, będzie jednak zdecydowanie słonecznie, choć chłodniej niż do tej pory – od 16 stopni na północy kraju do 20 stopni na zachodzie. Powieje mocniej na wschodzie i północy do 50-60 km/h, ale w centrum podmuchy będą słabe do umiarkowanych.

Pogoda na weekend zapowiada się wyśmienicie, co przewidują meteorolodzy?

Pełne słońce, praktycznie brak chmur i dość wysokie temperatury – taki weekend zapowiadają w Polsce meteorolodzy. Jedyny minus to dość silny wiatr!

Jak informuje serwis TVN Meteo, piękna pogoda utrzyma się również przez sobotę i niedzielę. Wyż znad Morza Śródziemnego będzie przechodzić w stronę środkowej i wschodniej Europy. Tym samym, do Polski przyjdą masy ciepłego powietrza.

W weekend na termometrach zobaczymy od 18 stopni na Suwalszczyźnie i Podlasiu, około 20 stopni w centrum Polski po 21 stopni Celsjusza na Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Pojawi się również słaby wiatr z północy i wschodu.

Niedziela będzie również pogodna, a temperatury bardzo podobne – do 22 stopni na krańcach zachodnich. Podmuchy wiatru będą umiarkowane.

Jak informował portal "Życie PL": JAK UCHRONIĆ SIĘ PRZED ZATRUCIEM GRZYBAMI? SEZON W PEŁNI, GRZYBIARZY W LASACH PEŁNO, JEDNAK GRZYBOBRANIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ FATALNIE

Przypomnij sobie: CZY MOŻLIWE JEST, BY PRZEZ BRAK SZCZEPIENIA NA GRYPĘ OTRZYMAĆ ZWOLNIENIE Z PRACY? ZDUMIEWAJĄCE PRZEPISY PRAWA, CZY STANĄ SIĘ POWSZECHNĄ PRAKTYKĄ

Portal "Życie PL" pisał również: KOBIETA MYŚLAŁA, ŻE NIGDY NIE ZAJDZIE W CIĄŻĘ TO WYDARZYŁ SIĘ PRAWDZIWY CUD! PARA ADOPTOWAŁA TROJACZKI, TO, CO ZDARZYŁO SIĘ PÓŹNIEJ BYŁO NIESAMOWITE