600 nowych przypadków – dokładnie tyle odnotowały w ciągu ostatniej doby służby sanitarne w całej Polsce, przekazując dane do Głównego Inspektoratu Sanitarnego, skąd trafiły do Ministerstwa Zdrowia. Tym samym, ogólny bilans epidemii zwiększył się do 75 734 przypadków.

Wiadomo również, że zmarło kolejnych dziesięć osób, zatem bilans zgonów wynosi w środę 16 września całościowo 2237 osób.

Rośnie liczba zakażonych, ale i ozdrowieńców. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia o stanie epidemii w Polsce

Który z regionów przoduje w liczbie nowych zakażeń? To ponownie Małopolska, w której odnotowano 111 nowych przypadków, na drugim miejscu znajduje się Mazowsze z 70 nowymi zakażonymi, a trzecie jest województwo śląskie – tu odnotowano 62 osoby.

Wiadomo również, że 53 zakażenia wykryto na Pomorzu, 47 na Dolnym Śląsku, 42 na Lubelszczyźnie, 35 w województwie kujawsko-pomorskim, 34 na Podkarpaciu, 31 na ziemi łódzkiej, 27 na Podlasiu, 24 w województwie zachodniopomorskim, 20 w Wielkopolsce i 19 na Opolszczyźnie.

Najmniej nowych zakażeń wykazano na Warmii i Mazurach – 13 osób, w świętokrzyskiem – osiem i w lubuskiem – cztery.

Niestety, w ciągu ostatniej doby zmarło dziesięć osób, a najmłodsza ofiara to 63-letni mieszkaniec Cieszyna. Jak informuje resort zdrowia, większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo poinformowało również, że obecnie na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych z powodu ciężkiej postaci COVId-19 przebywa obecnie 2007 pacjentów, z czego 86 wymagało podpięcia do respiratora.

Spadła natomiast liczba osób przebywających na kwarantannie i izolacji domowej – to w środę 16 września 94 273 osoby, czyli o 968 mniej niż we wtorek. Do 8062 powiększyła się również pula przypadków pozostających pod nadzorem epidemiologicznym.

Optymizmem napawa jednak fakt, że sukcesywnie wzrasta liczba ozdrowieńców – w połowie tygodnia ogólny bilans zwiększył się do 62 110 osób, co stanowi liczbą osób o 562 większą niż dzień wcześniej.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU