Wrześniowa pogoda zdecydowanie przypadnie nam wszystkim do gustu. Mimo chłodniejszych, typowych dla zbliżającej się ku jesieni aury dni, które pojawiły się ostatnio to już w najbliższy weekend zobaczymy na termometrach nawet 30 stopni. To jednak nie jedyny weekend, w który będzie wyjątkowo ciepło. Niższe temperatury pojawią się tak naprawdę dopiero pod sam koniec miesiąca!

Doskonałe wieści dla Polaków, wrzesień będzie wyjątkowo ciepły, suchy i piękny! Wysokie temperatury aż do 20 września

Dwa najbliższe tygodnie to zdecydowanie czas spóźnionego lata i co najważniejsze – nie będziemy już najpewniej świadkami gwałtownych zjawisk atmosferycznych. W tym czasie do Polski ma dotrzeć układ omega. Obecnie nad Europą znajduje się wyż z centrami nad Atlantykiem i pograniczem Ukrainy i Białorusi, a nasz kraj znalazł się w jego zasięgu.

Choć w piątek nie będzie najładniejszej aury – raczej dominować będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a nad morzem i w górach możliwy będzie deszcz to już pogoda w sobotę będzie fantastyczna.

W sobotę na Suwalszczyźnie będzie 20 stopni, około 24 do 25 w centrum i na południowym wschodzie aż do 27 stopni na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wiał słabo z południa i południowego zachodu.

W niedzielę będzie podobnie, a przez cały weekend najpewniej nie zobaczymy ani jednej kropli deszczu.

To jednak nie koniec. Jak przekonuje serwis Fani Pogody, na który powołuje się Wirtualna Polska, nad Polską będzie dominować układ omega, który ma zapewnić wysokie temperatury, a nawet upały z niewielkimi burzami!

Jak to we wrześniu poranki i wieczory będą już chłodne, jednak niże z wybrzeża Europy Zachodniej wraz z obecnym w Polsce wyżem przyniosą do nas ciepłe masy powietrza znad Morza Śródziemnego.

W przyszłym tygodniu ma być wyjątkowo ciepło, a w środę na termometrach zobaczymy nawet 30 stopni! Wysokie temperatury mają się utrzymać aż do weekendu 18-20 września, a od poniedziałku temperatura spadnie poniżej 20 stopni.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ