Do odkrycia potencjalnego ogniska koronawirusa doszło w Szkole Podstawowej nr 23 w Łodzi. Niestety, jedna z nauczycielek zaraziła się koronawirusem. Przez to, na kwarantannę trzeba było wysłać aż 90 uczniów placówki z czterech klas z różnych roczników. O sprawie poinformowała Polska Agencja Prasowa, a w ślad za nią Radio Zet.

Na temat zakażenia w czwartek po południu oficjalnie poinformowało biuro prasowe prezydenta Łodzi.

– Trwa postępowanie epidemiologiczne. Gospodarzem postępowania jest Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łodzi, na której wytyczne czekamy – przekazało biuro prasowe prezydenta miasta.

Koronawirus u jednej z nauczycielek szkoły podstawowej. 90 uczniów wraz z rodzinami na kwarantannie

Trudna sytuacja w jednej ze szkół w centralnej Polsce. Aż 90 uczniów zostało odesłanych na domową kwarantannę po tym, jak u jednej z nauczycielek wykryto koronawirusa

Komunikat pokazał, jak trudna sytuacja panuje obecnie w placówce. Okazuje się, że chodzi o uczniów z klas szóstej, siódmej i dwóch ósmych Szkoły Podstawowej nr 23 w Łodzi.

Wszyscy ci uczniowie, którzy trafili na kwarantannę uczą się obecnie w trybie zdalnym, aby realizować obowiązek szkolny.

Jak informuje sanepid, nauczycielka nie zdawała sobie sprawy z zakażenia, gdyż nie miała żadnych objawów, a choroba pojawiła się w jej bliskim otoczeniu. Dodatni wynik test wyszedł dopiero za drugim razem.

Okazuje się, że na terenie województwa łódzkiego w trybie nauczania zdalnego jest obecnie 150 uczniów Szkoły Podstawowej w Byszewie (gmina Kutno), a także 125 uczniów i 17 nauczycieli z miejscowości Bolimów w powiecie skierniewickim.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ