Abonament RTV od dawna budzi wielkie kontrowersje i dzieli społeczeństwo na tych, którzy chcieliby jego natychmiastowego zniesienia i tych, którzy nie mają nic przeciwko uiszczaniu tej opłaty, uważając to za swego rodzaju obywatelski obowiązek.

Jak wynika z informacji serwisu Gazeta PL, już wkrótce będziemy musieli się przygotować na podwyżki. Obecnie za użytkowanie radia płaci się miesięcznie 7 złotych, a połączona opłata radiowo-telewizyjna to koszt 22 złotych miesięcznie. Okazuje się jednak, że w planie są spore podwyżki tych kwot. Jakie?

Opłata za abonament RTV będzie wyższa? Okazuje się, że tak, szykują się spore zmiany!

Według danych podanych przez serwis Gazeta PL, opłaty za radio w 2020 roku wynosiły od 13,60 do 75,60 złotych, a telewizor i radio od 44,05 do 245,15 złotych. Niestety, wiele osób nie może ominąć tej opłaty, gdyż nie znajduje się w uprawnionej do tego grupie. Jeśli nie zapłacimy abonamentu to trzeba liczyć się z grzywną, która wynosi 30-krotność miesięcznego abonamentu, czyli 681 złotych.

To jednak może liczyć na to, aby nie płacić abonamentu? Jak podaje serwis Pikio, sa to osoby po 75 roku życia, osoby, po 60 roku życia, która emerytura wynosi mniej niż połowa średniego wynagrodzenia w Polsce, a także osoby z I grupą inwalidzką, kombatanci wojenni i wojskowi.

Jednak według Gazety PL, nie mam się spodziewać niczego dobrego – abonament wzrośnie i choć może nie są to wielkie kwoty to podwyżki nikomu nie kojarzą się dobrze. Od 2021 roku będzie musieli płacić za radio 7,50 złotych, a za użytkowanie radia i telewizora 24,50 złotych.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU