Jak wynika z informacji podanych przez portal "Fakt", do strzelaniny doszło rano we wtorek 4 maja w Raciborzu przy ulicy Chełmońskiego. Funkcjonariusz w wyniku postrzału zmarł.

Strzelanina w trakcie interwencji policji

Z relacji rzeczniczki śląskiej policji, podinspektor Aleksandry Nowary wynika, że policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie podszywającym się za policjanta i próbującym kontrolować pojazdy. Miał on podchodzić do kierowców i próbować rozmawiać. Funkcjonariuszom prewencji udało się zlokalizować podejrzanego i samochód, którym podróżował.

"Kiedy poprosili go o dokumenty, wyciągnął broń i strzelił w kierunku policjanta" - mówiła w rozmowie z PAP Nowara. Ze strony kontrolowanego mężczyzny padło kilka strzałów w stronę funkcjonariuszu. Podjęto natychmiast reanimację krążeniowo-oddechową, jednak obrażenia okazały się śmiertelne. Policjant zmarł.

Z informacji przekazanych przez PAP wynika, że zastrzelony policjant miał za sobą kilkanaście lat służby. Rodzina zmarłego, a także jego patrolowy partner zostali objęci specjalistyczną pomocą psychologiczną.

Kim był sprawca?

PAP wskazuje, że odpowiedzialny za zastrzelenie policjanta jest 40-letni mężczyzna, który już wcześniej był notowany w związku z przestępstwami narkotykowymi. W trakcie kontroli mężczyzna miał mieć na sobie odzież przypominającą tą noszoną przez funkcjonariuszy.

0Z nieoficjalnych informacji wynika, że sprawca został także postrzelony w udo i został przewieziony w asyscie policjantów do szpitala.

Rodzinie, bliskim i przyjaciołom zmarłego policjnta składamy kondolencje.

To też może cię zainteresować: Podwyżki cen uderzają po kieszeniach seniorów. Emeryci nie kryją obaw. Eksperci nie kryją: sytuacja w przyszłym roku może być jeszcze gorsza

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W sieci pojawiły się fotografie z wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Służby zareagowały natychmiast

O tym się mówi: Odnaleziono nieślubnego syna księcia Karola i Camilli Parker-Bowles? Zaskakujące doniesienia z brytyjskiego dworu