Pakiet mieszkaniowy ma uratować budżety domowe osób, które ucierpiały przez pandemię koronawirusa. Od dawna zapowiadany projekt finansowego wsparcia dla lokatorów mieszkań komunalnych, spółdzielczych, TBS-ów czy wynajmowanych od prywatnych właścicieli trafi nareszcie pod obrady Sejmu zapowiadane na 16-17 września.

Jak przekonuje serwis Biznes Info, pomysł rządu na stanowić pomoc dla tych wszystkich, którzy z powodu pandemii koronawirusa stracili źródło utrzymania bądź ich kondycja finansowa uległa znacznemu pogorszeniu.

Pakiet mieszkaniowy wejdzie pod obrady Sejmu już 16 września. Kto będzie mógł z niego skorzystać?

Okazuje się, że zapowiadany od dawna pakiet mieszkaniowy zaczął nabierać kształtów i ma wesprzeć budżety domowe tysięcy Polaków. Jedyne, co trzeba to wykazać, że spadły nam dochody ze względu na pandemię.

Zgodnie z informacjami portalu Money, pieniądze trafią do najemców mieszkań komunalnych, spółdzielczych, jak i w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego, a także osób, które wynajmują lokum od osoby prywatnej bądź firmy.

Podstawą do uzyskania pomocy, która może wynieść do 1500 złotych miesięcznie jest wykazanie spadku dochodów ze względu na pandemię i trzeba udowodnić, że nasze dochody zmniejszyły się minimum o 25 procent w stosunku do tego samego okresu w zeszłym roku.

Poza tym, wnioskodawca musi spełniać warunki takie, jak do uzyskania dodatku mieszkaniowego, w tym nie może przekraczać progu dochodowego na członka rodziny.

W ten sposób państwo może nam zrekompensować nawet do 75 procent czynszu, czyli maksymalnie 1500 złotych miesięcznie. Wniosek o dopłatę należy złożyć w gminie do końca obecnego roku.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU