Jak podaje portal "Super Express", dzięki skorzystaniu z możliwości oferowanych przez państwo, podatnicy mogą zyskać nawet 1500 zł. Wszystko dzięki możliwości skorzystania z ulgi na dziecko, czy internet, które pozwolą odzyskać nieco pieniędzy. Jak skorzystać z ulgi na internet?

Rozliczenie PIT-u

Do niedawna składanie PIT-u kojarzyło się wielu osobom z koniecznością spędzenia długich godzin nad papierami. Dzięki udogodnieniom wprowadzonym przez władze nie musimy już rozliczać się samodzielnie, na naszym koncie pojawia się bowiem wypełnione zeznanie podatkowe, które wystarczy sprawdzić i zatwierdzić.

Nie warto jednak rezygnować z samodzielnego wypełniania PIT-u. Można dzięki temu odzyskać część pobranych przez państwo zaliczek na podatek dochodowy. Jest to możliwe dzięki uldze na dziecko oraz uldze na internet. Ta druga pozwala odzyskać nawet 1520 zł. Jak można z niej skorzystać?

Ulga na internet 2021

Ulga internetowa pozwala na odliczenie od dochodu lub przychodów wydatków, jakie w danym roku podatkowym ponieśliśmy na internet. Nie dotyczy to opłat aktywacyjnych i opłat za sprzęt. Możemy za to odliczyć wydatki poniesione na internet mobilny, stacjonarny oraz internet w telefonie.

pieniądze / YouTube: Aktualności 360
pieniądze / YouTube: Aktualności 360
Pieniądze/YouTube @Aktualności 360

Aby móc skorzystać z ulgi niezbędne jest posiadanie przez podatnika dokumentów, które ponieśliśmy w związku z zakupem internetu. Na owym dokumencie powinna się znaleźć informacja o tym, kto komu i ile zapłacił za internet. Jeśli płacimy za internet w pakiecie wówczas musimy mieć wyszczególnione na rachunki ile konkretnie płacimy za internet.

Z ulgi na internet możemy skorzystać tylko dwa razy, jednorazowo możemy odliczyć nie więcej niż 760 zł (oznacza to, że łącznie otrzymamy zwrot w wysokości 1520 zł). Warto zaznaczyć, że limit ten dotyczy jednego podatnika. "Oznacza to, że jeżeli wydatek ponoszą małżonkowie, każde z nich ma prawo do swojego własnego limitu" - mówi przedstawiciel Krajowej Administracji Skarbowej.

PIT/YouTube @ efileelife
PIT/YouTube @ efileelife
PIT/YouTube @ efileelife

Termin rozliczania PIT-ów mija 30 kwietnia. Należy się jednak pospieszyć.

Korzystaliście już z ulgi podatkowej na internet?

To też może cię zainteresować: Książę William i księżna Kate pochwalili się zdjęciami najmłodszej pociechy. Mieli ku temu wyjątkowy powód

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zaczyna się sezon kleszczowy. Istnieje łatwy sposób by odstraszyć te niebezpieczne insekty . Co trzeba zrobić

O tym się mówi: Lekarz musi przeprosić za oburzające słowa wypowiedziane do pacjenta. Decyzję wydał Rzecznik Praw Pacjenta