Dokładnie 377 – tyle nowych przypadków zakażeń odnotowały w ciągu ostatnich 24 godzin służby sanitarne w całej Polsce, przekazując dane Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu. Tym samym, ogólna liczba przypadków koronawirusa odnotowana od początku epidemii osiągnęła poziom 74 529.

Niestety, w ciągu doby zmarło aż piętnaście osób. Bilans zgonów powiększył się do 2203 osób.

Liderem wśród regionów o największym przyroście nowych przypadków jest znów Małopolska – tu wykryto 61 osób z koronawirusem. Drugie jest Mazowsze z 52 przypadkami, a trzecie Pomorze – z 46 zakażeniami.

Znaczący spadek liczby zakażeń w poniedziałek, zmarło 15 osób. Ministerstwo Zdrowia podało najnowszy bilans epidemii

Na kolejnych miejscach plasuje się województwo śląskie – 45 nowych przypadków, Podkarpacie – 41 osób, Opolszczyzna – 26 przypadków, ziemia łódzka i województwo kujawsko-pomorskie – po 24 osoby, Wielkopolska – 23 nowe przypadki.

Pojedyncze zakażenia odnotowano na Dolnym Śląsku – dziewięć, Podlasiu – osiem, województwie lubuskim – pięć, w świętokrzyskiem i na Lubelszczyźnie po cztery, a także w zachodniopomorskim – trzy i warmińsko-mazurskim – dwa przypadki.

Niestety, jak wynika z danych Ministerstwa Zdrowia, ostatniej doby zmarło 15 osób, a najmłodsza z nich to 63-letnia kobieta z Lipska. Większość osób miała choroby współistniejące.

Ministerstwo poinformowało również o tym, że łącznie na oddziałach zakaźnych i w szpitalach jednoimiennych przebywa obecnie 1972 pacjentów z powodu ciężkiego przechodzenia zakażenia COVID-19, z czego 87 z nich wymagała podłączenia do respiratora. Zwiększyła się również liczba osób przebywających na kwarantannie domowej – to w poniedziałek 14 września 92 057 osób, a kolejnych 6972 zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Rośnie również liczba ozdrowieńców – to już łącznie 61 097 osób, o 438 więcej niż w niedzielę.

Jak informował portal "Życie PL": JAKA POGODA CZEKA NAS W DRUGIEJ POŁOWIE WRZEŚNIA? SYNOPTYCY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚCI, TO BĘDZIE WYJĄTKOWE ZAKOŃCZENIE LATA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie PL" pisał również: PRAWIE SETKA UCZNIÓW TRAFIŁA NA KWARANTANNĘ. ZAKAŻONA NAUCZYCIELKA MOGŁA PRZEKAZAĆ WIRUSA DALEJ, SPRAWĘ KOMENTUJE RZECZNIK WOJEWÓDZKIEGO SANEPIDU