Jak podaje portal "Super Express", w środę 14 kwietnia o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa, w której udział wzięl Minister Zdrowia oraz rzecznik rządu. Szef resortu zdrowia poinformował o decyzjach rządu w sprawie obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa. Jakie decyzje zapadły?

Adam Niedzieli ogłosił decyzje rządu

Na konferencji prasowej Adam Niedzielski poinformował, że rząd zdecydował się obowiązujące do tej pory obostrzenia, wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Zamknięte nadal pozostaną instytucje kultury (kina, muzea, teatry), sklepy budowlane, zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne.

Decyzja rządu związana jest z wciąż dużą liczbą zakażeń wirusem SARS-CoV-2. Tylko dziś, 14 kwietnia ministerstwo poinformowało o kolejnych 21 283 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem oraz śmierci 803 osób. Adam Niedzielski podkreślił, że w dalszym ciągu sytuacja epidemiczna w naszym kraju jest trudna, choć "nie ma dalszej eskalacji zakażeń".

Rząd zdecydował się na otwarcie żłobków i przedszkoli, które do tej pory przyjmowały wyłącznie dzieci medyków i pracowników innych służb. Ich otwarcie nastąpi 19 kwietnia. Do 3 maja rząd przedłużył zamknięcie hoteli. Oznacza to, że Polacy mogą zapomnieć o wyjeździe w czasie długiego weekendu majowego gdzieś dalej.

Nadal aktualne są limity w sklepach (w placówkach do 100 m2 obowiązuje limit 1 osoba na 15 m2, powyżej 100 m2 1 osoba na 20 m2) oraz w kościołach (1 wierny na 20 m2). Nadal ograniczona będzie działalność centrów i galerii handlowych.

Od 19 kwietnia ponownie będzie możliwość uprawiania sportu na obiektach sportowych znajdujących się na świeżym powietrzu z limitem do 25 osób. Dzieci i młodzież będą mogły znów uczestniczyć we współzawodnictwie sportowym, pod warunkiem, że jest ono organizowane przez odpowiedni związek sportowy.

Jak oceniacie ogłoszone rozwiązania?

To też może cię zainteresować: Policja ostrzega przed fałszywym sms-em. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie danych. Można stracić wszystkie oszczędności

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Niektóre rośliny nie powinny pojawić się w naszym ogrodzie. Których lepiej unikać

O tym się mówi: Marcin Prokop naraził się internautom. Jego zachowanie wywołało w sieci burzę. O co chodzi