Jak wiemy, gdy nasze dane do logowania w internetowej baknowości trafią w niepowołane ręce, nie dość, że możemy stracić zawartość konta, to jeszcze możemy zostać mocno zadłużeni.

SMS o tej treści to próba wyłudzenia Twoich danych!

Inspekcja Transportu Drogowego oraz Policja ostrzegają. Oszuści w dobie pandemii nie próżnują. Wciąż udoskonalają swoje metody na okradanie ludzi. Metodę "na dopłatę za przesyłkę" już znamy, teraz przyszła pora na mandaty.

TVS

Złodzieje danych wysyłają do potencjalnych ofiar wiadomość SMS, w treści której jest wezwanie do opłacenia mandatu w wysokości 10 złotych. Dodany jest link przekierowujący do bramki łudząco podobnej do tych bankowych służących do szybkich wpłat.

Klikając w tę bramkę, proszeni jesteśmy o podanie loginu, hasła i kodu z SMS-a potrzebnego do logowania na rachunku bankowym. Gdy wszystko wypełnimy i zatwierdzimy wpłatę, nasze dane do logowania w bankowości internetowej od tej chwili znajdują się w posiadaniu oszustów.

Facebook

Wiadomości przychodzą o dziwnych porach, a gdy się im przyjrzymy, dostrzeżemy ważną wskazówkę, która świadczy o tym, że mamy do czynienia z oszustwem. W treści raczej nie znajdziemy polskich znaków, a linki są bardzo różne. Raz to "mandatkarny", a innym razem "urzadskb". Ani Inspekcja Transportu Drogowego, ani Policja nie wysyłają tego typu wiadomości.

Na Facebooku pojawiają się ostrzegające nas posty, oraz coraz więcej screenów z wiadomości o tej samej treści, z różnymi podanymi linkami...

W ostatnim czasie słyszymy o coraz częstszych przypadkach podszywania się pod instytucje publiczne w celu wyłudzenia pieniędzy z rzekomych ,,mandatów”.💸 ☝️ Pamiętajmy, że administracja publiczna nigdy nie wysyła wiadomości SMS do powiadamiania o zaległościach podatkowych, takich jak mandat karny wystawiony przez drogówkę.

Czy dostaliście już taką wiadomość?

O tym się mówi: Nie milkną echa wywiadu udzielonego przez Harry'ego i Meghan Markle. Książę William ma być zdruzgotany

Zerknij: Babcia na 101 urodziny otrzymała niezwykły prezent. Otrzymała to, o czym marzyła całe życie. O co chodzi