Już od około 20 lat widzowie mogą oglądać na swoich ekranach perypatie bohaterów. Jednak mało kto wiedział, że jedna z gwiazd serialu była o krok od odejścia. Przed laty usłyszała straszliwą diagnozę, jednak udało sie ją uratować.

W ciągu 17 lat wyemitowano 3080 odcinków. Przed ekranami telewizorów zasiadają widzowie, którzy z zainteresowaniem obserwują losy dawnych wychowanków domu dziecka. Okazało się, że jedna z kluczowych aktorek serialu usłyszała przed laty straszną diagnozę. Na szczęście udało się ją uratować.

Bożena Dykiel, screen Google

O krok od odejścia

Mowa o Bożenie Dykiel, która w serialu „Na Wspólnej” wciela się w rolę Marii Zięby i razem ze swoim serialowym mężem prowadzą bar „U Marii”. Aktorka jest bardzo zaangażowana w swoją pracę, nierzadko poświęca się, przez co jej zdrowie i kondycja psychofizyczna podupadają, jednka nigdy nie rezygnuje z postawionym celów. Kilka lat tetmu Bożena Dykiel na planie straciła przytomność. Wypadek ten w rozmowie z „Twoim Stylem” komentowała słowami:

Wiedziałam, że mam wadę serca, ale dalej żyłam jak wariatka. Pamiętam, kręciliśmy "Na Wspólnej", wątek jak to Ziębowie przechodzili małżeński kryzys. Sceny były emocjonalne i trudne. Pracowałam cztery dni w tygodniu po 12 godzin. Wstawałam o 5:30, kończyłam o 19:30. Mój mózg był niedotleniony, bo wadliwa zastawka raz mi się otwierała, raz nie. I któregoś dnia upadłam.

Aktorzy serialu „Na Wspólnej”, screen Google

Po konsultacji z lekarzem okazało sie, że potrzebna jest operacja, która polegać miała na wszczepieniu zastawki serca. To był niezwykle trudny zabieg. Przez jakiś okres aktorka była utrzymywana przy życiu za pomocą sztucznego organu, pompującego krew. To niewątpliwie zmieniło nastawienie Bożeny Dykiel do życia.

Już nie jestem tą szaloną Bożenką, która biegnie na tańce, a jutro leci do Barcelony. Dotarło do mnie, że już niewiele muszę. Robię to, na co mam ochotę, w swoim tempie i na swoich warunkach – mówiała gwiazda „Na Wspólnej”.

Jak informował portal „Życie.pl”: Przykre plany na przyszłość. Jolanta Kwaśniewska wyznała jak chce spędzić starość

Przypomnij sobie: Podjęto decyzję. Polacy czekali na ten moment od początku epidemii

Portal „Życie.pl” pisał również: Fani są niezwykle zaskoczeni. Roksa Węgiel podzieliła się wspaniałą wiadomością