Była pierwsza dama stwierdziła, że na starość nie chce być dla nikogo ciężarem. Dlatego też już wie, jak tego uniknąć.

Jolanta Kwaśniewska już dawno zdobyła sympatię Polek. Dzięki jej „Lekcjom stylu” wiele osób mogło nauczyć się, jak odpoiwednio, z gracją i klasą zachowywać się. I nawet po kadencji męża, tytuł najlepszej pierwszej damy towarzyszy jej do dziś. Jak wiadomo, głównym obiektem zainteresowania Jolanty Kwaśniewskiej jest działalnośc charytatywna, obecnie zajmuje się pomocą dla osób starszych. Była pierwsza dama wyznała, że sama na starość nie chce być ciężarem dla bliskisch, dlatego znalazła sposób jak tego uniknąć.

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy, screen Google

Jolanta Kwaśniewska boi się o swoją przyszłość

65-letnia Jolanta Kwaśniewska coraz częściej zaczyna zastaniawiać się nad swoją przyszłością. Jak się okazało, była pierwsza dama obawia się przede wszystkim chorób, które mogą ją dopaść za kilka lat. O tym wspominała w rozmowie z „Dziennikiem.pl”.

Ja odczuwam strach tylko przed ułomnością, nie chciałabym być ciężarem dla swoich bliskich. Boję się demencji, boję się choroby Alzheimera, ale ten strach daje mi motywację do działań, które mają szansę uchronić mnie przed tego rodzaju problemami bądź je zniwelować.

Jak walczyć ze starzeniem?

Jolanta Kwaśniewska, screen Google

Oprócz tego, Jolanta Kwaśniewska zdradziła sekret na to, jak uniknąć starzenia, przynajmniej w minimalnym stopniu. Podzieliła się sztuczkami, które nierzadko wpływają na opóźnianie procesu starzenia się mózgu.

Wiem, że powinnam częściej sięgać po przedmioty lewą ręką niż prawą, żeby po równo aktywizować obie półkule mózgowe. Staram się to robić. Wiem, że mogę opóźnić starzenie się mózgu, ucząc się języków obcych i robię to. Jako że zaczęłam się uczyć angielskiego bardzo późno, bo około 40. roku życia, teraz ciągle rozwijam słownictwo z nowych obszarów. Wiem, że na sprawność mózgu pozytywnie wpływa rozwiązywanie krzyżówek, często spędzamy z rodziną czas, rozwiązując różnego rodzaju quizy – mówiła była pierwsza dama w rozmowie z portalem „Dziennik.pl”.

Jak informował portal „Życie.pl”: Niewiarygodne informacje na temat córki Natalii Kukulskiej. Piosenkarka może być dumna z 15-latki

Przypomnij sobie: Maffashion w sesji ciążowej. Blogerka podzieliła się uroczymi zdjęciami

Portal „Życie.pl” pisał również: Amerykanka dowiedziała się, że jest adaptowana. Nowe fakty tej historii