Każdy, kto sam lubi poszperać w informacjach i wyciąga wnioski ze zdobytej wiedzy zdaje sobie sprawę z tego, że mało które produkty spożywcze są całkowicie wolne od substancji niepożądanych i szkodliwych dla naszego zdrowia.

Przemysł spożywczy rządzi się własnymi prawami

Dlatego też musimy mieć świadomość tego, że podczas przemysłowej produkcji żywności, stosowane są substancje, które ten proces przyspieszają i zwiększają ilość wyprodukowanego jedzenia za mniejsze kwoty. Aby producenci nie stosowali samowolki, która zagrażałaby z pewnością życiu konsumentów, ustalono dopuszczalne normy ilości substancji szkodliwych dla zdrowia, których przekroczenie skutkuje wycofaniem produktu ze sprzedaży.

Wśród wielu środków chemicznych - czy to wzbogacaczy smaku, czy spulchniaczy lub konserwantów, do przypraw dodawany jest tlenek etylenu (ETO), ten sam, który stosuje się do sterylizacji medycznych sprzętów. W kurkumie firmy Kamis, wykryto znaczne przekroczenie unijnych limitów zawartości tlenku etylenu w produkcie pakowanym w słoiczkach 37 gramowych, o numerze partii 1019, o dacie ważności minimalnej 19.01.2024 rok.

Dostawca przyprawy, Firma Transgourmet Polska Sp. z o.o. apeluje do swoich klientów o zwrót produktu sprzedawanego w sieci sklepów Selgros, który wydał oświadczenie.

W związku z powyższym, prosimy Państwa o sprawdzenie, czy jesteście Państwo w posiadaniu w/w artykułu. Prosimy o niespożywanie produktu, wycofanie z dalszego obrotu oraz o kontakt z halą Selgros w celu dokonania zwrotu, gwarantując zwrot gotówki.

Co o tym sądzicie? Po co szkodliwa substancja dodawana jest do przyprawy?

O tym się mówi: Irena na polecenie synowej spakowała swoje rzeczy i była gotowa do wyprowadzki. Bardzo nie chciała jechać do domu opieki

Nie przegap tego: Gdy usłyszała, że zaszła w ciążę, była już w jednej od trzech tygodni. Jak to się stało

Zerknij: Zachowanie nauczyciela nieprzyjemnie zaskoczyło wszystkich. Tylko ojciec jednego chłopca zareagował w niezwykły sposób