Rebecca Roberts, lat 39, zaszła w ciążę z córką Rosalie, kiedy już nosiła swojego syna Noego.Testy wykazały, że Rosalie została poczęta, gdy Rebecca była w trzecim tygodniu ciąży z Noah.

Cud poczęcia po poczęciu

Urodziła oboje tego samego dnia, co oznacza, że ​​Rosalie jest nieco mniejsza niż jej starszy brat. Zjawisko to - zwane „superfetacją” - zostało zgłoszone tylko kilka razy w historii medycznej, głównie u kobiet poddanych in vitro.

Dzieje się tak, gdy jajo zostaje zapłodnione przez plemniki i implanty w macicy zaledwie kilka dni lub tygodni po kolejnym. Jest to niezwykle rzadkie - i przez niektórych uważane za niemożliwe - ponieważ gdy kobieta jest w ciąży, jej ciało i hormony zwykle zapobiegają kolejnej ciąży. Rebecce, producentce odzieży dziecięcej, powiedziano, że mogło się to zdarzyć, ponieważ brała leki na płodność, które powodują, że komórki jajowe uwalniają więcej jaj. Nie mogła w to uwierzyć, kiedy lekarze powiedzieli jej podczas badania u 12-tygodniowego Noego.

„Właśnie rozmawiałam z lekarzem od sonografii na temat mojego poprzedniego badania, więc wiedziała, że ​​mam tylko jedno dziecko, więc była tak cicha, że ​​pomyślałam, że stało się coś okropnego, ponieważ nic nie powiedziała. - Potem spojrzała na mnie i powiedziała, że ​​wiesz, że spodziewasz się bliźniaków.

„Moje serce podskoczyło, właściwie powiedziałam jej, czy to jest prawdziwe? „Nie mogła uzyskać żadnych pomiarów małego dziecka, ponieważ była tak mała, więc kazała mi wyjść na parking i skakać, aby spróbować trochę poruszyć dziecko”. Mąż Rebeki, Rhys Roberts, lat 43, czekał na Rebeccę na zewnątrz z powodu ograniczeń koronawirusa. Rebecca powiedziała: „Nie uwierzył mi, dopóki nie spojrzał na zdjęcia i nic nie powiedział.

„Na zdjęciu zobaczył bliźniaka pierwszego i bliźniaka drugiego i był tak samo zszokowany jak ja. - Powaliło nas oboje. Konsultant Rebeki próbował ustalić, dlaczego tajemniczy bliźniak pojawił się na jej 12-tygodniowym skanie.

Mogło być możliwe, że Rosalie była niewykrywalna na początku - czasami nie można wykryć bliźniaka za pomocą USG, ponieważ znajduje się za drugim dzieckiem, jest tak wcześnie w ciąży lub po prostu z powodu błędu człowieka. Ale Rebecca powiedziała, że ​​lekarze doszli do wniosku, że doszło do rzadkiego zdarzenia superfetacji, częściowo dlatego, że Rosalie była mniejsza, ale nadal rosła w zdrowym tempie.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Wielu mieszkańców wsi boi się o własne zdrowie i życie. Szkodniki opanowały gospodarstwa i mocno gryzą. Czy powracają właśnie biblijne plagi

Zerknij: Ela była zawsze elegancka i zadbana. Miała duży dom i dwóch wykształconych synów. Magda była skromna i miała jednego syna budowlańca