Ministerstwo powiadomiło o bardzo ważnych informacje. Ledwie dziesięć dni po startowaniu nowego roku szkolnego, szkoły odwołują zajęcia stacjonarne w kolejnych miastach i przechodzą do nauczania się w trybie zdalnym.
Ministerstwo Edukacji Narodowej powiadomiło o stanie na temat nauczania dzieci podczas epidemii. Każde parę dni stan raz się polepsza, a innym razem wraca, a nawet pogarsza się. Tym razem podobnie nadal pokazuje się nie najlepiej. Kolejne szkoły się zamykają.

Ministerstwo powiadomiło wszystkich. Pilnie zamykają się placówki w zaznaczonych miastach
Ministerstwo Zdrowia codziennie prowadzą aktualizacje danych na temat nowych przypadków zarażeń COVID-19 i ofiar śmiertelnych, tak Ministerstwo Edukacji Narodowej zaczęło udostępniać na Twitterze wiadomości na temat placówek w Polsce. Dotyczy szkół, które od 1 września działają stacjonarnie i te, w których zdecydowano przekształcić się na tryb zdalny.
Codziennie zamykają się więcej placówek. Jeszcze wczoraj liczba szkół, które postanowili o kształceniu w trybie mieszanym, odnotowano 87. W dniu dzisiejszym liczba ta wzrosła do 92.

pixabay.com

Oprócz tego, w pełni na nauczenie na odległości przeszło już 46 szkół. MEN podaje, że w stacjonarnym trybie kształcenia się ciągle utrzymuje się 48 346 przedszkoli, szkół i placówek.
Liczba ta nie jest ostateczną tym więcej, że w kolejnych miastach zamykają się placówki. Najbardziej się trwożą takim stanem rodzice, dokładnie rodzice uczniów, którzy wiosną będą musieli przystąpić do egzaminów maturalnych lub egzaminów ósmoklasisty. Teraz i w najbliższej przyszłości stoją przed czymś niewiadomym.