Łukasz Szumowski ostatecznie wypowiedział się na temat, który długo czasu wieloma spędzała sen z powiek. Minęło lato, po którym obywateli Polski mogą oczekiwać w najbliższej przyszłości. Były minister zdrowia podał szczególne informacje w show na żywo.


Łukasz Szumowski 9 września, w czwartek rano odwiedził studio RMF FM w "Porannej rozmowie", tam właśnie uczestniczył w wywiadzie dla Roberta Mazurka. W show na żywo były minister zdrowia został właśnie zapytany o trwożnej ostatnio wielkim pytaniu. Na co obywateli Polski mogą się spodziewać jesienią? Czy może wydarzyć się coś trudniej, niż dotychczas?
Łukasz Szumowski o najbliższej przyszłości
Epidemia COVID-19 nadal pozostaję problemem, z którym walczymy. Wiosną, w marcu 2020 roku w Polsce odnotowano pierwszy przypadek, który stał się punktem początkowym, z którego liczba zarażonych cały czas się różni, jednak stale waha się pomiędzy kilkuset kolejnych odnotowanych zakażeń. Zdarzało się, że osiągało około tysiąca. Eksperci niemalże ze startu zapowiadali, że latem COVID-19 trochę odpuści, ale jesienią ponownie się zacznie druga fala zwiększenia zachorowań. Na antenie RMF FM w "Porannej rozmowie" szczególnie zapytany został o to były minister zdrowia, Łukasz Szumowski. Dziennikarz zapytał, czy druga fala będzie zarówno problematyczna, na co podał odpowiedź dość niejasno.
- Czy groźniejsza to słowo trudne i nie wiem czy odpowiednie - powiedział Łukasz Szumowski.

Były minister zdrowia zwrócił uwagę, że choć COVID-19 ciągle nadaje wielkie zagrożenie, tuż niedaleko powstało nowe. Szumowski jest pewny, że jesienią obywateli Polski będą się mierzyli nie tylko z COVID-19, ale również grypą. Podkreślił też, że rządu udaje się decydować na nowe etapy przeciw epidemii. Szumowski podzielił się swoim zdaniem na temat kształcenia na odległość. Chociaż rząd postanowił, że ucznie mają wrócić do placówek, były MZ popiera postanowienie niektórych dyrektorów o ponownym wdrożeniu nauki zdalnej.
Szumowski podał wiadomości, że gdy eksperci otworzą szczepionkę, on osobiście i właśnie pełna jego rodzina planują się zaszczepić. Czy zatem jesień będzie dla Polaków bardziej skomplikowana, niż start epidemii? Na co Szumowski koniecznie nie odpowiedział, ale nie wątpi, że najbliższej przyszłości wszyscy będą walczyć z niektórymi trudnościami.

Portal "Życie" pisał również: Tak Daniel Martyniuk zamierza zarobić na alimenty dla córki! Zaskakująca wypowiedź syna króla disco polo