Na co zdecydowały się władze Mazowsza, co mocno podzieliło mieszkańców regionu? Zakaz jest bez precedensu i naprawdę nie jest to łatwe do zaakceptowania, ale jego wdrożenie ma służyć środowisku i czystości powietrza. O co chodzi? O palenie w kominkach!

Czy inne regiony pójdą śladem Mazowsza i zabronią rozpalać ogień w kominkach? Bardzo możliwe, gdyż każdemu z województw zależy na tym, aby ograniczyć tzw. niską emisję przyczyniającą się do smogu do minimum.

Na Mazowszu nowy zakaz w związku z zachowaniem czystości powietrza. Nie będzie można palić w kominkach!

Okazuje się, że sejmik województwa mazowieckiego wydał zgodę na uchwalenie zakazu palenia w kominkach w tzw. dni smogowe. Jeśli chodzi o Mazowsze to mowa o czasie w którym wartość zanieczyszczeń przekroczy 50 ug na metr sześcienny. Jak wylicza Gazeta Wyborcza, liczba dni objętych zakazem palenia w kominkach ma objąć jedną czwartą jesienno-zimowego sezonu grzewczego.

Zakaz ma nie obowiązywać w dni smogowe tylko w tych domach, gdzie kominek jest jedynym źródłem ciepła i energii. Mieszkańcy regionu będą nieustannie otrzymywać specjalne alerty o przekroczeniu norm, aby móc natychmiast zareagować.

Choć Mazowsze nie przoduje w niechlubnym rankingu to postanowiło wdrożyć zakaz. Najgorszy smog panuje wciąż w Nowym Targu (Małopolska), na drugim miejscu jest Sucha Beskidzka (Małopolska), a także Rybnik. To informacje podawane oficjalnie przez portal smoglab.pl, cytowane przez serwis Biznes Info.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ