Ponieważ w obecnych czasach prognozy dotyczące rozwoju gospodarczego i zmian na rynku pracy są raczej negatywne, choć ze względu na epidemię koronawirusa to wypowiedź Michała Kurtyki, ministra klimatu może napawać prawdziwym optymizmem.

Podana przez niego informacja podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu naprawdę ucieszy wiele osób. Co takiego powiedział? Przekonuje, e już wkrótce w Polsce zapewnionych zostanie nawet 300 tysięcy wysokopłatnych miejsc pracy.

Chodzi o sektor energetyczny. Jak to możliwe, gdy kopalnie są zamykane? Chodzi o przemiany tego sektora.

Michał Kurtyka z dobrymi informacjami o transformacjach w sektorze energetycznym

We wtorek rozpoczęła się tegoroczna edycja Forum Ekonomicznego w Karpaczu, a hasłem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Europa po pandemii: Solidarność, Wolność, Wspólnota”.

W trakcie forum Michał Kurtyka, minister klimatu, postanowił przekazać dobrą informację dotyczącą spodziewanych prognoz rynku pracy w energetyce. To zaskakujące, ale powstać aż 300 tysięcy nowych miejsc pracy, dzięki przemianom w sektorze energetycznym w naszym kraju.

Zajmie to jednak około 20 lat Okazuje się również, że transformacja energetyki w regionach górniczych, przede wszystkim na Górnym Śląsku zostanie wsparta 60 miliardami złotych dotacji.

– Pierwszy dostępne będą tak znaczące pieniądze na transformację - 60 mld zł, dla których pięć polskich regionów węglowych musi znaleźć dobre, mądre, atrakcyjnie ekonomiczne projekty (...). Konkretne strategie sprawiedliwej transformacji w regionach powinny być gotowe na koniec tego roku, by w początkach przyszłego roku zostały zasilone wiarygodnymi projektami – przekonuje Michał Kurtyka, cytowany przez Polską Agencję Prasową i serwis Biznes Info.

Jak informował portal "Życie PL": CZY POLACY DOCZEKAJĄ SIĘ ZEROWEGO PODATKU VAT NA PRZEJAZDY KOLEJĄ I KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ? JEST TAKI POMYSŁ POLSKICH WŁADZ

Przypomnij sobie: PAPIEŻ W ZDUMIEWAJĄCYCH SŁOWACH NAPOMNIAŁ WIERNYCH W SPRAWIE PEWNEGO GRZECHU. „TO GORSZE NIŻ EPIDEMIA!” GRZMIAŁ PODCZAS MODLITWY ANIOŁ PAŃSKI

Portal "Życie" pisał również: POTĘŻNE MANDATY DLA GRZYBIARZY? TO MOŻLIWE, JEŚLI NIE ZASTOSUJEMY SIĘ DO ISTOTNYCH ZASAD, BEZKARNOŚĆ MOŻE SŁONO KOSZTOWAĆ