Jak informuje serwis „SuperBiz SE”, główny Inspektorat Sanitarny wydał właśnie pilne ostrzeżenie dotyczące skażenia mięsa sprzedawanego w sieciach handlowych takich, jak Lidl czy Biedronka. Sklepy właśnie zaczęły wycofywać je ze sprzedaży, a osoby, które posiadają je w domu powinny je wyrzucić bądź oddać do sklepu.

O co chodzi? Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny, spożycie tych mięs może mieć katastrofalny wpływ na nasze zdrowie. Spożycie wiąże się z niebezpieczeństwem, a każda osoba, która zjadła to mięso i ma objawy powinna jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

GIS ostrzega przed spożyciem mięsa z Lidla i Biedronki! Poważna sytuacja, produkty są wycofywane ze sklepów!

Główny Inspektorat Sanitarny zdecydował się na wycofanie ze swoich sklepów niezwykle popularnego mięsa z kurczaka. W Biedronce ten produkt spożywczy sprzedawany jest pod szyldem „Kraina Mięs”.

„Osoby, które kupiły produkt proszone są o jego wyrzucenie lub zwrócenie do najbliższego sklepu, w którym produkt został zakupiony. Produktu nie należy spożywać” - napisała w swoim pilnym komunikacie do konsumentów sieć sklepów Biedronka, cytowana przez „Super Express”.

Stosowne ostrzeżenie znalazło się także na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Mowa tutaj o sznyclu z fileta z piersi kurczaka o wadze 300 gramów, którego termin trwałości to 7 marca 2021 roku. Numer partii to 2272003053.

Inspektorzy sanitarni podczas badań wykryli niebezpieczne dla zdrowia bakterie. Ta sama sytuacja dotyczy sieci Lidl, która wycofuje ze sprzedaży mięso mielone z fileta piersi kurczaka 400 g z serii „Rzeźnik”. W tym produkcie wykryto Salmonellę w 4 na 5 badanych próbek. GIS informuje, że produktu nie wolno spożywać, szczególnie bez obróbki termicznej.

Oba rodzaje mięsa są produkowane dla Biedronki i Lidla przez tę samą firmę – Animex z Kutna.

Twitter

Jak informował portal "Życie PL": MARYLA RODOWICZ UJAWNIŁA POTĘŻNY BŁĄD ZWIĄZANY ZE SZCZEPIONKAMI! CZY GWIAZDA NIE ZOSTANIE ZASZCZEPIONA? ARTYSTKA UJAWNIA ABSURD SYTUACJI

Przypomnij sobie: KIEPSKIE WIEŚCI DLA MILIONÓW POLSKICH OBYWATELI. RZĄD SZYKUJE NOWY PODATEK, KTÓRY MA DOTKNĄĆ POPULARNY SPRZĘT. WZROST CEN MOŻE BYĆ OGROMNY

Portal "Życie PL" pisał również: DLACZEGO MAGDA MOŁEK NIE OCHRZCIŁA SWOICH DZIECI? GWIAZDA WYPOWIEDZIAŁA SIĘ O SPOSOBIE WYCHOWANIA SYNÓW. ZDRADZIŁA TAJEMNICĘ WŁASNEJ RODZINY

Pisaliśmy również o: MARTA KACZYŃSKA ZASKOCZONA? JEJ CÓRKA POSTANOWIŁA UJAWNIĆ PRAWDĘ NA TEMAT RODZINY. SŁOWA NASTOLATKI W CHWILI SZCZEROŚCI SĄ NAPRAWDĘ PORUSZAJĄCE