Papież Franciszek w niedzielę w Watykanie miał spotkanie z wiernymi na temat odmówienia razem modlitwy Anioł Pański. Podczas dyskusji, które poprzedzały modlitwę zdecydował wypowiedzieć się w stosunku sprawy, która, zgodnie z jego zdaniem, jest bardziej trwożna niż pandemia COVID-19 oraz że warto z nią walczyć. Postanowił również na pilny komunikat do wiernych, aby opamiętali się.


W trakcie rozmowy poprzedzającą wspólną modlitwę z wiernymi w Watykanie papież Franciszek wypowiedział się stosowano plotek. Franciszek przekazał, że plotki zamykają serce na człowieka oraz społeczności oraz kaleczą całość Kościoła. Zdaniem papieża, największym plotkarzem i kłamcą jest diabeł, i swoimi plotkami on zamierza podzielić kościół rzymskokatolicki.

Papież Franciszek


- Proszę, bracia i siostry, starajmy się nie plotkować. Plotki to plaga gorsza niż COVID. Gorsza! Zróbmy duży wysiłek: żadnych plotek - stwierdził papież Franciszek podczas spotkania w niedziele.
Zdania papieża zostały potwierdzone fragmentem Ewangelii opisującym o braterskim upomnieniu, które jest skutkiem na zwiększenia grzechu przez innego człowieka. Franciszek zwrócił uwagę, że często powstają sytuacji, kiedy wspólnota nie zauważa komuś na zwiększenie przez niego przewinienia, lecz pragną kłamie o jego życiu. Przyznaje, że takie zachowanie jest przerażające, więc zwrócił się do wiernych o opamiętanie się i ostrzeżenie przed takimi problemami. W ostatnie chwili rozmowy, papież postanowił modlić się o to, by:
- braterskie upomnienie stało się zdrową praktyką, aby w naszych wspólnotach zaszczepiano coraz to nowe więzi braterskie, oparte na wzajemnym przebaczaniu, a przede wszystkim na niezwyciężonej mocy Bożego miłosierdzia - zaapelował.

Decyzją papieża, plotkowanie jest najbardziej wielką "plagą" nawet więcej, niż panująca pandemia COVID-19, z powodu czego pilnie zauważył o tej sprawie w trakcie spotkania w niedziele i zwrócił się do każdego wiernego, by nie zajmowali się kłamstwem i plotkami.

Jak informował portal "Życie PL": Rząd zapowiada niesamowite zmiany w Kodeksie pracy. Czy pojawią się wyższe pensje i nowe urlopy

Przypomnij sobie: Surrealistyczne zjawisko. Wywiad Natalii Kukulskiej z Anną Jantar podczas opolskiego festiwalu

Portal "Wiesz" pisał również: Michał Żebrowski nie będzie już doktorem Falkowiczem w „Na dobre i na złe”? Sensacyjne doniesienia o odejściu aktora z serialu