Poniedziałkowa prognoza pogody może nieźle zaskoczyć większość z nas. Jak przekazuje IMGW, cytowane przez „Super Express” nad Polską pojawi się rozległy wyż znad Wysp Brytyjskich. To jednak nie wszystko, gdyż na północnych, południowo-zachodnich krańcach i na wschodzie kontynentu wyraźnie zaznaczy się wpływ niżów.

Nad naszym krajem utworzy się strefa frontu okluzji powiązana z niżem znad Morza Barentsa. Według meteorologów nad Polskę będzie się przemieszczać stosunkowo ciepłe powietrze polarno morskie. Co to dla nas oznacza?

Meteorolodzy o najnowszej prognozie pogody! Czy odczujemy przypływ wiosny?

Prognoza pogody na poniedziałek 1 marca rysuje się bardzo optymistycznie i są spore szanse na to, że wiosna jest już za rogiem, a kontratak zimy z dużą pewnością się nie pojawi. Jak wyglądają przewidywania meteorologów? Ciśnienie ma być stosunkowo wysokie i wynieść w stolicy 1022 hPA. Choć niebo będzie mocno zachmurzone to są spore szanse na przejaśnienia, a nawet rozpogodzenie.

Deszcz pojawi się tylko na południowym wschodzie, a deszcz ze śniegiem i śnieg w górach. Rano na północy będą królować mgły.

Jakiej temperatury można się spodziewać? Od 5 do 8 stopni Celsjusza, a na południowym wschodzie 3-4 stopnie. Wiatr będzie umiarkowany i słaby, jedynie nad morzem i w Sudetach dość porywisty. Specjaliści z serwisu Twoja Pogoda, cytowani przez „Super Express” przekonują, że w tym tygodniu zapowiada się brak opadów, co jest korzystne, gdyż będziemy mogli uniknąć roztopów.

„Najbliższe opady nadejdą dopiero w drugiej połowie przyszłego tygodnia, mniej więcej około czwartku lub piątku (4-5.03), więc nadmiar wody opadowej i roztopowej zdąży w tym czasie wsiąknąć w głębsze warstwy gleby lub wyparować” – możemy się dowiedzieć z serwisu cytowanego przez „SE”.

Twitter

Jak informował portal "Życie PL": MARCELINA ZAWADZKA WYPOCZYWA NA EGZOTYCZNYCH WAKACJACH. CAŁA W EMOCJACH OPOWIADA O FANTASTYCZNYM PRZEŻYCIU, JAKIE SPOTKAŁO JĄ W TROPIKACH

Przypomnij sobie: TE GWIAZDY NA PRZESTRZENI LAT PRZESZŁY OGROMNĄ ZMIANĘ. CIĘŻKO POZNAĆ, ŻE TO TE SAME OSOBY. INTERNAUCI SĄ ZDUMIENI MAGIĄ ZABIEGÓW PLASTYCZNYCH

Portal "Życie PL" pisał również: MINĄŁ ROK OD SŁYNNEJ WYPOWIEDZI ÓWCZESNEGO MINISTRA ZDROWIA O TYM, ŻE NIE POWINNO SIĘ NOSIĆ MASECZEK. RZECZNIK TŁUMACZY I BRONI SZUMOWSKIEGO

Pisaliśmy również o: NOWY ROZDZIAŁ W ŻYCIU KRZYSZTOFA IBISZA? WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE. INTERNAUCI NIE MAJĄ NAWET NAJMNIEJSZYCH WĄTPLIWOŚCI, ŻE PREZENTER SIĘ ZARĘCZYŁ