Prezydent Polski jasno dał znać i zwrócił się do obywateli z ważnym komunikatem.

Andrzej Duda zwrócił się do każdego obywatela Polski. Stan, w którym przebywa kraj sprawił, że prezydent ponownie musiał zaapelować w problemach, w stosunku których już wiele razy się wypowiadał.

Andrzej Duda


Prezydent Polski zaapelował do każdego obywatela
- Podczas Rady Gabinetowej chciałem omówić sytuację w szkołach, realizację programów społecznych i bezpieczeństwo sanitarne - słowa, które posłużyły startem dzisiejszego spotkania z polskimi politykami powiedziane przez Andrzeja Dudę.

pixabay.comPrezydent po posiedzeniu Rady Gabinetowej wypowiedział się na temat pandemii dokładnie o stanie w kraju, który nadal ma charakter ogniskowy. Andrzej Duda poinformował o miejscowości, gdzie najczęściej odnotowano kolejne ogniska zachorowań koronawirusu. Prezydent Polski zwrócił się do obywateli z ważnym apelem.
Pojawia się w dwóch w głównej mierze miejscach – w zakładach pracy i na weselach, więc bardzo wiele osób niestety ulega zakażeniu w wyniku obecności na weselach, spotkaniach rodzinnych. Bardzo prosimy w związku z tym dodatkowo o rozwagę w tym zakresie i przede wszystkim proszę się starać utrzymywać dystans, używać maseczek - powiedział.

Andrzej Duda prosi wszystkich
Utrzymywanie dystansu, noszenie maseczek, również rozwaga, to wszystko, co powinni zauważać Polacy. Andrzej Duda w swoich słowach zaapelował także o rozsądek, by nie bagatelizować stanu, ale też nie wpaść w panikę.

pixabay.com


- Prosiłbym, żeby podchodzić do tego z rozsądkiem, nie lekceważyć, ale jednocześnie racjonalnie i spokojnie, żeby nie popadać w przesadę, w panikę - zaapelował do wszystkich Polaków Andrzej Duda.