W ostatnim czasie Kalima przeszła już nad Wyspami kanaryjskimi, a badacze pogody i atmosfery przekonują, że zjawiska trzeba się na dniach spodziewać w naszym kraju. Co to oznacza? Nad Polską pojawi się pył rodem z Sahary! Czy jest groźny i jak na niego reagować?

Jak informuje serwis O2, nad Polską już za chwile pojawi się suche i gorące powietrza znad Sahary, co oznacza nie tylko drastyczny wzrost odczuwalnej temperatury, ale również to, że nad naszym krajem przejdzie pył znad Sahary, przenoszony przez masy powietrza. Według obliczeń, w ten sposób głównie do Europy może przemieścić się nawet kilkadziesiąt milionów ton piasku z północnej Afryki.

Kalima miała już przejść nad Wyspami Kanaryjskimi i Hiszpanią, wszystko wskazuje na to, że nad Polską musimy się jej spodziewać lada dzień!

Do Polski trafi Kalima, czyli pył znad Sahary. Będzie ciepło i wietrznie, ale czy piasek znad Afryki jest dla nas groźny?

Według obliczeń Marka Parringtona z Copernicus Atmosphere Monitoring Service, pył znad Sahary ma trafić do Polski we wtorek bądź w środę. Najmocniej odczują go mieszkańcy Polski północnej, jednak pojawi się na terenie całego kraju.

Okazuje się, że saharyjski pył nie powoduje jedynie zanieczyszczenia powietrza i brudu na ulicach miast, czy przymusu umycia samochodów. Może być również niekorzystny dla układu oddechowego człowieka.

Jak informował portal "Życie PL": AGNIESZKA KOTOŃSKA PRZESZŁA FENOMENALNĄ ZMIANĘ. JEDNA Z NAJPOPULARNIEJSZYCH UCZESTNICZEK PROGRAMU “GOGGLEBOX” WYGLĄDA OSZAŁAMIAJĄCO

Przypomnij sobie: AGNIESZKA KACZOROWSKA WYPOCZYWA NA EGZOTYCZNYCH WAKACJACH DUMNIE EKSPONUJĄC CIĄŻOWY BRZUCH. FANI NIE MOGĄ SIĘ NAPATRZEĆ. GWIAZDA WYGLĄDA OLŚNIEWAJĄCO

Portal "Życie PL" pisał również: NIEZWYKLE ODWAŻNA FOTKA JOANNY KORONIEWSKIEJ ROBI W SIECI PRAWDZIWY SZAŁ. GWIAZDA PORUSZYŁA TEMATY TABU, A INTERNAUCI SĄ POD OGROMNYM WRAŻENIEM

Pisaliśmy również o: MAŁGORZATA ROZENEK ORAZ RADOSŁAW MAJDAN ZACHWYCAJĄ WYGLĄDEM NAWET BĘDĄC NA ZWYKŁYCH ZAKUPACH. INTERNAUCI PODZIWIAJĄ PARĘ ZA NIENAGANNY WYGLĄD