Polaków czekają spore zmiany w prawie energetycznym. Oznaczają one, że niebawem w każdym domu pojawią się nowoczesne, inteligentne sprzęty do pomiaru energii.

Polaków czekają ogromne zmiany

Jak informuje Ministerstwo Klimatu i Środowiska, w Polsce ma się pojawić aż 17 milionów nowoczesnych czytników energii. Jednak jak się można domyślić, zmiana tego typu sprzętów może potrwać naprawdę długo.

Resort zapowiada, że proces ten będzie podzielony na cztery etapy i prawdopodobnie zakończy się w 2028 roku. Podczas pierwszego etapu planowane jest założenie nowoczesnych czytników u 15 proc. odbiorców.

Elektryk. Źródło: youtube.com
Elektryk. Źródło: youtube.com
Elektryk. Źródło: youtube.com

Kolejny etap ma rozpocząć się w 2023 roku i trwać do 2025 roku – wtedy planowane jest założenie czytników u 35 proc. odbiorców.

Co niesie ze sobą nowelizacja ustawy prawa energetycznego?

Podczas trzeciego etapu, który potrwa do 2027 roku, już 65 proc. odbiorców ma mieć nowoczesne czytniki. Ostatni etap potrwa do 2028 i wówczas aż 80 proc. ma mieć najnowocześniejsze urządzenia.

Jak informuje rzecznik prasowy Tauron Polska Energia, nowoczesne czytniki energii są dużym udogodnieniem. Sprzęt może automatycznie wysyłać informacje na temat zużycia energii przez użytkowników.

Elektryk. Źródło: youtube.com
Elektryk. Źródło: youtube.com
Elektryk. Źródło: youtube.com

Ponadto od momentu zamontowania nowoczesnych czytników prądu elektrycznego konsumenci będą płacić za realne zużycie prądu i zakończy się metoda prognozowania zużycia energii.

To również może Cię zainteresować: CZTERDZIEŚCI LAT TEMU KSIĄŻĘ KAROL OŚWIADCZYŁ SIĘ DIANIE. NA JAW WYSZŁY ZASKAKUJĄCE FAKTY DOTYCZĄCE TEJ NIEZWYKŁEJ CHWILI

Portal „Życie” pisał również o: POWÓD PRZEPROSIN EWELINY PRZEZ DANUTĘ MARTYNIUK BYŁ ZUPEŁNIE INNY NIŻ TEN OFICJALNY? NOWE USTALENIA JEDNEGO Z DZIENNIKÓW, NIKT SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁ

Jak informował również portal „Życie”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA UCZCIŁA PAMIĘĆ O MĘŻU. FANOM POLAŁY SIĘ ŁZY, TO OGROMNE WZRUSZENIE, PAMIĘĆ O PAWLE KRÓLIKOWSKIM NIGDY NIE ZGAŚNIE