To środek działający ochronnie na glebę, świetnie sprawdza się w pielęgnacji roślin, ma zdolności dezynfekujące.

Kto by pomyślał, że mleko nadaje się nie tylko do picia przed ludzi, szczególnie dzieci, ale również można się nim posłużyć z powodzeniem w ogrodzie! Już nie tylko poranne kakao, płatki śniadaniowe czy popołudniowa biała kawa.

Mleko stosowane jest również w kosmetyce, można nim wyczyścić zamszową galanterię i buty, ale sprawdza się doskonale w ogrodzie. Jak je wykorzystać?

Mleko w ogrodzie? Można je wykorzystać na wiele sposobów, doskonale działa na rośliny i ziemię

Jak przekonuje serwis Dom WP, mleko doskonale działa jako nawóz organiczny, więc można go z powodzeniem stosować do podlewania kwiatów doniczkowych, a także na warzywnych grządkach. Rośliny otrzymują w ten sposób niezbędny do wzrostu wapń, a dzięki laktozie i innym cukrom plony rosną większe i lepsze.

Mleko zapobiega żółknięciu i opadaniu liści. Świetnie sprawdza się przy fikusach, bluszczu, aloesie czy sansewierii. Najlepsze będzie mleko niepasteryzowane i wystarczy tylko odrobina!

To również doskonały środek na chwasty! To dobry sposób na usuwanie pasożytujących na naszych kwiatach roślin, a jeśli do mleka dodamy melasę powodzenie tej operacji jest gwarantowane.

Istniejąca w mleku laktoferyna sprawdza się jako preparat bakterio i grzybobójczy. To chroni i wzmacnia liście, zapobiegając grzybicy.

Jak to zrobić? Wystarczy co 10 dni spryskać rośliny wodą z mlekiem w proporcji 10:1. W mleku można tez myć narzędzia ogrodowe! Dzięki temu wolniej rdzewieją i nie przenoszą drobnoustrojów.

To również dobry środek na owady, szczególnie nie lubią mleka mszyce, stonka, roztocza i wciornastki. Wystarczy spryskać liście i miejsca ich występowania wodą z mlekiem w proporcji 10:1.

fot. YouTube

Jak informował portal "Życie PL": POLSKIE WŁADZE PODJĘŁY ISTOTNĄ DECYZJĘ W SPRAWIE ZAGRANICZNYCH PODRÓŻY. DO TYCH KRAJÓW NIE POLECIMY, LISTA Z ZAKAZEM CORAZ DŁUŻSZA

Przypomnij sobie: POLICJANCI RUSZYLI Z MASOWYMI KONTROLAMI W TROSCE O DZIECI. NIE BĘDZIE LITOŚCI DLA ŁAMIĄCYCH PRZEPISY, TRZEBA BĘDZIE PONIEŚĆ KONSEKWENCJE

Portal "Życie PL" pisał również: OD PRZYSZŁEGO ROKU SZYKUJE SIĘ NAM NOWY PODATEK? DECYZJA NALEŻY DO UNII EUROPEJSKIEJ, W GRĘ WCHODZĄ WIELKIE PIENIĄDZE