Okazuje się, że jeśli zostanie przyjęty i będzie obowiązywał od 2021 roku to sieci handlowe wniosą łącznie nawet 1,5 miliarda złotych do budżetu państwa. Co jednak ciekawe, w maju 2019 Sąd Unii Europejskiej określił jako nieważną decyzję Komisji Europejskiej w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej, bo o takiej daninie mowa.

Jednak rok później, w lipcu 2020 roku KE złożyła odwołanie od wyroku i kwestia została rozpatrzona do najwyższej instancji Trybunały Sprawiedliwości UE. To w tym budynku dojdzie do rozstrzygnięcia sprawy ostatecznie.

Podatek od sprzedaży detalicznej wejdzie w życie? To oznacza 1,5 miliarda złotych dochodu dla budżetu państwa

Wielkie sieci handlowe w Polsce będą obłożone nową daniną na rzecz państwa od 2021 roku? Ta sprawa jest obecnie rozpatrywana przez urzędy w Brukseli. Ostateczną decyzję o wdrożeniu podatku podejmie Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej!

W tej chwili obowiązywanie podatku zostało zawieszone przez polski Sejm do końca 2020 roku. Jest opcja na to, że danina zostanie wcielona w życie już na początku 2021 roku, jednak decydująca będzie tutaj kondycja finansowa i logistyczna firm w związku z pandemią.

Wiadomo również, że jeśli podatek zacznie obowiązywać to będzie można się spodziewać w ten sposób wpływów do budżetu państwa na poziomie 1,5 miliard złotych rocznie.

Kto miałby zostać obłożony tym podatkiem? Zapłacą go sklepy, których minimalny miesięczny przychód wynosi ze sprzedaży detalicznej 17 milionów złotych.

Mają obowiązywać dwie stawki podatku: 0,8 proc. od nadwyżki przychodu powyżej 17 mln złotych do 170 mln złotych miesięcznie oraz 1,4 proc. od nadwyżki przychodu powyżej 170 mln złotych – informuje serwis SuperBiznes SE.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT