Choć masowe kontrole związane z wakacyjnym wypoczynkiem już się skończyły to na policjantów spadł zupełnie nowy obowiązek, a w związku z nim masowe kontrole.

Sytuacja jest poważna, trzeba się liczyć z brakiem litości i poważnymi konsekwencjami, jeśli nie będzie przestrzegać przepisów. O co chodzi? O bezpieczeństwo dzieci wracających do szkoły. Na szali jest bowiem ich zdrowie i życie.

Policja rusza z masowymi kontrolami w trosce o dzieci i ich bezpieczeństwo. Nie będzie taryfy ulgowej dla łamiących przepisy

Jak informuje reporterka Radia Zet na Twitterze, cytowana przez Pikio, już rozpoczęły się kontrole polskiej policji w sprawie przestrzegania przepisów związanych z epidemią.

Początek roku szkolnego 2020/2021 jest specyficzny, gdyż obywa się w warunkach zaostrzonego rygoru sanitarnego. Policjanci będą masowo sprawdzać autobusy wiozące dzieci do szkół. Chodzi o przestrzeganie higieny i norm sanitarnych!

– Inspekcja Transportu Drogowego: wzmożone kontrole autobusów szkolnych, sprawdzane będzie też to, czy przestrzegane są zasady sanitarne. Inspektorzy sprawdzą, czy dzieci maja maseczki w autobusach szkolnych. Ruszyły kontrole Inspekcji Transportu Drogowego - poinformowała na Twitterze reporterka Radia Zet, Natalia Żyto, cytowana przez Pikio.

Istotne jest, aby o tym obowiązku informowali swoje pociechy sami rodzice i opiekunowie. Szczególnie, gdy często jadą ze swoimi dziećmi komunikacją do szkoły i do domu powinni sami dawać właściwy przykład.

Trzeba jednak przyznać, że rodzice mają ogromne obawy w związku z bezpieczeństwem dzieci w trakcie początku nowego roku szkolnego.

Jak informował portal "Życie PL": KLUCZOWE ZMIANY DLA KIEROWCÓW WESZŁY W ŻYCIE, TRZEBA MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI. PREZYDENT ANDRZEJ DUDA PODPISAŁ NOWELIZACJĘ USTAWY

Przypomnij sobie: JAK EPIDEMIA WPŁYNĘŁA NA WZROST BEZROBOCIA? KONKRETNE DANE PODAJE MINISTER RODZINY, PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ, GRUPA BEZROBOTNYCH SIĘ POWIĘKSZYŁA

Portal "Życie PL" pisał również: NIESAMOWITY SKARB ODKRYTO W WIELKIEJ KOPALNI. WEDŁUG SZACUNKÓW MOŻE BYĆ WART AŻ 70 MILIONÓW ZŁOTYCH, TO PRAWDZIWY GIGANT