Najnowsze informacje wprost z Ministerstwa Zdrowia nie napawają optymizmem. Okazuje się, że w środę pojawiły się już 8 694 nowe przypadki zakażenia, co stanowi bardzo duży wzrost w stosunku do wielu ostatnich tygodni. Dokładnie tydzień wcześniej nowych chorych było 6 930.

Adam Niedzielski w najnowszym oświadczeniu przekonuje, że analiza najnowszych danych napawa ogromnym niepokojem. Okazuje się bowiem, że tendencja wzrostu zachorowań ma obecnie charakter stały i dzienna średnia z 5 procent zwiększyła się już do ponad 13 procent w stosunku do ubiegłego tygodnia. Czy to oznacza, że trzecia fala pandemii puka do naszych drzwi?

Adam Niedzielski przerażony tempem wzrostu nowych przypadków zakażeń! Minister zdrowia rysuje niepewną przyszłość

Niestety, okazuje się, że wzrosła nie tylko liczba samych zakażeń, ale i odsetek pozytywnych testów – z 13 do 16 procent po tygodniu, jak informuje serwis Interia.

„Przeistacza się w tendencję, która ma charakter trwały i która mówi o zwiększeniu się zachorowań z dnia na dzień” – wyjaśnił właśnie minister zdrowia.

Szef resortu zdrowia zaznaczył znacznie wcześniej, że jeśli liczba dobowych zakażeń znów przekroczy poziom 10 tysięcy na 24 godziny czeka nas powrót do bardzo surowych obostrzeń.

Minister zdrowia powiedział również, że zgodnie z szybkim rachunkiem zmiana w stosunku do ubiegłego tygodnia to aż 20 procent z tygodnia na tydzień.

Jak informował portal "Życie PL": POLACY BĘDĄ MUSIELI ZREZYGNOWAĆ Z NOSZENIA BAWEŁNIANYCH I CHIRURGICZNYCH MASECZEK? BĘDZIE PRZYMUS NOSZENIA SPECJALISTYCZNYCH MASEK? JEST PROJEKT ZMIAN

Przypomnij sobie: SENIORZY BĘDĄ MIELI WIELKI PROBLEM? ZUS ZAPOWIADA TOTALNE ZMIANY W SPOSOBIE WYPŁATY EMERYTUR! CZY TO KONIEC PRZEKAZÓW PIENIĘŻNYCH I GOTÓWKI DO DOMU

Portal "Życie PL" pisał również: NA TO CZEKAJĄ MILIONY POLAKÓW MAJĄCYCH DOŚĆ ZIMOWYCH WIECZORÓW. KIEDY NASTĄPI ZMIANA CZASU Z ZIMOWEGO NA LETNI? WTEDY TRZEBA PRZYGOTOWAĆ ZEGARKI

Pisaliśmy również o: NIEMAL WSZYSCY ROBIMY TEN BŁĄD PODCZAS GOTOWANIA. ZATYCZKA W BUTELCE OLEJU MA BARDZO ISTOTNE ZASTOSOWANIE. WYRZUCANIE JEJ JEST KOMPLETNIE BEZ SENSU