ZUS zapowiedział właśnie rewolucyjne zmiany związane ze sposobem wypłaty emerytur i rent. Okazuje się bowiem, że od 2021 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych zamierza wdrożyć zautomatyzowane wypłaty pieniędzy dla nowych emerytów. Co to oznacza? Osoby, które przejdą wówczas na emeryturę nie będą mogły liczyć na wizytę listonosza i gotówkę dostarczoną do domu.

ZUS zdecydowało, że zgodnie z nowym projektem ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych pieniądze będą przelewane na konto w banku!

Nowy sposób wypłaty emerytur dla seniorów! Potężne zmiany już w 2022 roku

Jak przekazuje jednak serwis „Super Express”, te osoby, które obecnie otrzymują emeryturę lub rentę poprzez listonosza do domu nie muszą się obawiać straty prawa do tego uprawnienia i nie będą musiały zakładać konta w banku.

Jak oceniają eksperci, planowana zmiana w sposobie wypłat jest właściwa i dobra, gdyż znaczna większość osób w wieku od 60 do 65 lat posiada konto w banku.

Zmiany zostaną wdrożone na mocy projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych, który znajduje się na etapie konsultacji społecznych, a stworzyło go Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Nowy sposób wypłat emerytur miałby wejść w życie 1 stycznia 2022 roku.

„Jeśli ktoś dostawał przekaz od listonosza, to nadal będzie go otrzymywał. Pozostali dostaną świadczenie na konto – informuje Antoni Kolek, prezes Instytutu Emerytalnego.

Jednak zmiana dla przyszłych emerytur jest korzystna, gdyż ogromna większość z nich posiada już rachunek bankowy, na który obecnie otrzymuje wynagrodzenie z tytułu pracy.

Twitter
Twitter
Twitter

Jak informował portal "Życie PL": MICHAŁ SZPAK PORWAŁ WIDZÓW PODCZAS WALENTYNKOWEGO KONCERTU W TELEWIZJI. MAŁY DROBIAZG W JEGO STYLIZACJI POWIEDZIAŁ WIĘCEJ NIŻ TYSIĄC SŁÓW

Przypomnij sobie: NIESAMOWITA SYTUACJA MIAŁA MIEJSCE W JEDNYM Z REGIONÓW POLSKI. ROLNIK ZROBIŁ CO TYLKO MÓGŁ, ABY POMÓC RATOWNIKOM MEDYCZNYM DOTRZEĆ DO PACJENTA

Portal "Życie PL" pisał również: NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA O LECHU WAŁĘSIE! BYŁY PREZYDENT ZAMIEŚCIŁ PEŁEN ROZPACZY WPIS W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH. CZY WYMAGA PILNYCH BADAŃ

Pisaliśmy również o: PORAŻAJĄCA WIZJA KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO! CZY DUCH TATY NAWIEDZA MALEŃKĄ DZIEWCZYNKĘ? JASNOWIDZ OPOWIEDZIAŁ O NIETYPOWEJ SPRAWIE, KTÓRĄ WZIĄŁ NA TAPET