Już wkrótce możliwa będzie istna rewolucja w sprawie maseczek. Do tej pory ogromna większość Polaków korzysta na co dzień z bawełnianych, szmacianych lub chirurgicznych maseczek, które najczęściej są wielorazowego użytku.

Okazuje się jednak, że powstała właśnie interpelacja grupy posłów, którzy domagają się, aby w sklepach i galeriach handlowych wprowadzić obowiązek noszenia masek typu FFP2 i FFP3, gdy w zamkniętych pomieszczeniach, w których gromadzą się ludzie podczas zakupów klienci i sprzedawcy są narażeni na znacznie zwiększone ryzyko zakażenia koronawirusem.

Takie prawo zostało już wdrożone w Niemczech. Czy rząd zdecyduje się pójść drogą naszych zachodnich sąsiadów?

Choć bawełniane maseczki są dość niewygodne, a przy tym tanie i wielokrotnego użytku, co ma niemałe znaczenie w kwestii ekologii to już wkró™ce mogą się one stać w Polsce przeszłością.

Bawełniane maseczki mają bowiem nie dawać właściwej ochrony przed koronawirusem, choć spełniają prawny wymóg zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

W Niemczech istnieje obowiązek zakładania przez pracowników handlu masek FFP2 i FFP3, a także przyłbic w trakcie pracy. Ma to przyczyniać się do zmniejszenia ryzyka przenoszenia koronawirusa między ludźmi.

Idąc ta drogą, grupa posłów w postaci takich osób jak Magdalena Biejat, Adrian Zandberg, Maciej Konieczny, Paulina Matysiak i Daria Gosek-Popiołek złożyła do ministra zdrowia interpelację w kwestii lepszego zabezpieczenia pracowników handlu przed zakażeniem.

„Ryzyko to jest większe w świetle pojawienia się w Europie i w Polsce nowego, bardziej zakaźnego wariantu koronawirusa, przy którym ochrona zwykłą maseczką chirurgiczną może okazać się niewystarczająca - skuteczną ochronę w tym wypadku mogłoby zapewnić stosowanie masek FFP2 i FFP3” – napisali w interpelacji posłowie.

Czy ten obowiązek zostanie wprowadzony na stałe? Jak informuje „SE” posłowie czekają na odpowiedź szefa resortu.

Masezka FFP2/Yputube @The Cary Company
Masezka FFP2/Yputube @The Cary Company
Masezka FFP2/Yutube @The Cary Company

Jak informował portal "Życie PL": WAŻNE INFORMACJE DLA SENIORÓW W POLSCE. JEŚLI TERAZ NIE DOPEŁNIĄ FORMALNOŚCI TO OCZEKIWANE OD DŁUGIEGO CZASU PIENIĄDZE DOSTANĄ DOPIERO W CZERWCU

Przypomnij sobie: ŻONA BYŁEGO PREZYDENTA USA ZASKOCZYŁA WSZYSTKICH TREŚCIĄ WPISU W INTERNECIE Z OKAZJI WALENTYNEK. CO NAPISAŁA MELANIA TRUMP? TO NIEPOKOJĄCY ZNAK

Portal "Życie PL" pisał również: ROMANTYCZNY GEST RADKA MAJDANA Z OKAZJI WALENTYNEK. MAŁGORZATA ROZENEK JEST PRAWDZIWĄ SZCZĘŚCIARĄ I CHWALI SIĘ NA INSTAGRAMIE. CO WRĘCZYŁ JEJ UKOCHANY

Pisaliśmy również o: CZY KOLEJNE OBOSTRZENIA ZOSTANĄ POLUZOWANE W NAJBLIŻSZYM CZASIE? MATEUSZ MORAWIECKI POSTAWIŁ ISTOTNY WARUNEK. POJAWIŁ SIĘ WAŻNY APEL DO POLAKÓW